Błyszczyk do ust - wybór

Makijaż    
ocena

W latach 70-tych rozpoczęła się zawrotna kariera błyszczyków do ust. Początkowo były zbyt lepkie i niewygodne w użyciu, dziś zajmują honorowe miejsce w kosmetyczce niemal każdej kobiety.

Błyszczyk do ust - wybór

sxc.hu

Błyszczyk do ust jest kosmetykiem niezwykle uniwersalnym i wszechstronnym w zastosowaniu. Doskonałe dla nastolatek ich mam, a nawet babć. Niezwykle prosty w użyciu, możemy go aplikować nawet nie mając lusterka. Może być delikatny lub wyrazisty, niezwykle połyskliwy, z perłowymi kryształkami lub subtelny, nadający głębi klasycznej pomadce. Dzięki płynnej konsystencji łatwo rozprowadza się na ustach i jednocześnie nie pozostawia osadu na zębach.

Producenci błyszczyków opracowują coraz nowsze formuły tego kosmetyku. Nowe serie produktu kuszą szczególnymi właściwościami, zapachem, a nawet smakiem. Dążąc do perfekcji tworzą lekkie konsystencje o właściwościach nawilżających oraz chroniące przed promieniowaniem UV. Błyszczyk jest dobry na każdą okazję, warto jednak zastanowić się, jaki typ tego kosmetyku powinniśmy wybrać.

Jeśli cenisz sobie naturalność i nie lubisz wyrazistego makijażu wybierz delikatny błyszczyk transparentny, w odcieniach bladego różu lub beżu. Kolory te doskonale pasują do każdej dziennej stylizacji. Taka tonacja jest także doskonała dla osób, które mają pomalowane oczy jaskrawym lub ciemnym cieniem. Zgodnie ze złotą zasadą wizażu nie powinniśmy mocno akcentować jednocześnie oczu i ust. Zazwyczaj stopniujemy intensywność makijażu, koncentrując się na jednej partii twarzy. Jeśli zatem mamy delikatnie pomalowane oczy, doskonałą kreacją na wieczór jest błyszczyk w bardzo intensywnym kolorze np. czerwieni.

Błyszczyk powinien być dostosowany nie tylko do pory dnia i makijażu, lecz także do kształtu ust i rodzaju karnacji. Jeśli mamy wąskie usta, warto obrysować je konturówką, następnie nałożyć zbliżonej tonacji perłowy błyszczyk w środkowej partii ust. Możemy także użyć błyszczyk powiększający, który zawiera imbir, powodujący lekkie spuchnięcie warg. Wydatne usta możemy zmniejszyć wybierając błyszczyk w naturalnym odcieniu. Dla jasnej karnacji odpowiedni jest blady róż i beż, ciemna karnacja doskonale wygląda z bardziej intensywnymi odcieniami, jak morela, pomarańcz czy koral.

Jakiego błyszczyku do ust zazwyczaj używacie? Jesteście z niego zadowolone?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =