Makijaż Jak dobrać i nakładać podkład?

Jak dobrać i nakładać podkład?

-

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy doborze tego kosmetyku jest rodzaj cery. W zależności czy jest ona normalna, tłusta czy przesuszona, należy wybrać odpowiedni do jej potrzeb kosmetyk. Jest to o tyle ważne, że źle dobrany przyniesie nam więcej problemów niż korzyści. Gdy cera sucha dostanie podkład do tłustej, będzie się jeszcze bardziej przesuszać, łuszczyć i wyglądać bardzo niezdrowo. Natomiast gdy sytuacja będzie odwrotna, skóra tłusta przez dodatkowe nawilżenie będzie przetłuszczona, świecąca i nieelegancka, a podkład zacznie z niej spływać.

Ważny jest również dobór podkładu w zależności od pory roku, w czasie której będziemy go stosować. Inny, bardziej gęsty podkład wybierzemy na zimę, a zupełnie inny, bo lekki o delikatnej konsystencji pozwalający skórze oddychać i zawierający filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym wybierzemy latem.

Testując na własnej skórze różnego rodzaju podkłady, aby wybrać odcień najbardziej zbliżony do tonacji skóry bardzo często popełniany jest błąd testowania podkładu na zewnętrznej stronie dłoni. Nie należy tak robić ponieważ skóra tam ma zupełnie inny odcień niż ta na twarzy i w zupełnie inny, charakterystyczny sposób wchłania podkład i reaguje z nim.

Najlepiej i najprecyzyjniej dobrany podkład chwilę po nałożeniu powinien pokryć wszystkie niechciane niedoskonałości i stać się niemal niewidoczny. Jest to jego jedyne zadanie i powinien się ograniczać wyłącznie do tego. Nie należy podkładem w żaden sposób modelować konturów i kształtu twarzy, nakładając go więcej lub mniej w zależności do potrzeby. Do tego celu służą pudry rozświetlające, róże i bronzery.

Jedynym efektem jaki możemy uzyskać dzięki podkładowi, poza pokryciem niedoskonałości cery, jest rodzaj wykończenia, jakie oferują ich różne rodzaje. Należy do nich m.in. wykończenie naturalne, matowe, półmatowe i rozświetlające. W zależności od tego, możemy zrezygnować z niektórych nakładanych na podkład kosmetyków, np. pudru rozświetlającego.

Ponadto decydując o wyborze idealnie dopasowanego podkładu należy działać metodą prób i błędów, aż do momentu wyboru tego najlepszego, a efekty najlepiej porównywać w świetle dziennym.

Propozycja makijażu naszego specjalisty – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:

jak nakładać podkład

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial – jak nakładać podkład:


Propozycja makijażu naszego specjalisty – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:

jak nakładać podkład

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial – jak nakładać podkład:


Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy są jednym z najbardziej nielubianych i nieproszonych szkodników. Ich ulubione miejsce do zagnieżdżenia to piwnice, spiżarnie, ciemne kąty i dziury. Należą do rodziny karaczanów, a ich wielkość sięga do 30 mm.

Co można wpisać w koszty firmy?

Ustawa o podatku dochodowym stwierdza bezwzględnie, że kosztem uzyskania przychodu mogą być wyłącznie wydatki poniesione w celu uzyskania przychodu.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Polsce? – Tyskie Muzeum Piwowarstwa

Wycieczka zaczyna się od zwiedzenia Tyskiego Browarium, gdzie zwiedzający zapoznają się z historią browaru. Można tam, m. in. podziwiać kolekcję piwnych eksponatów, obejrzeć film w kinie 3D oraz skorzystanie z multimedialnych atrakcji. Następnie wspólnie z przewodnikiem zwiedza się Tyskie Browary Książęce. Jest okazja, aby dowiedzieć się jak obecnie funkcjonuje nowoczesny zakład. Trudno sobie wyobrazić pobyt w takim miejscu bez degustacji tego trunku. Zwiedzający mogą go skosztować w pubie. Przy tyskim Browarium działa także sklepik z pamiątkami.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: