Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

Makijaż    
ocena

Makijaż jest częścią wyglądu kobiety. Jego odpowiedni dobór do sukienki jest bardzo ważny. Najlepiej, żeby podkreślał rysy twarzy i uzupełniał kolorystycznie strój.

Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

sxc.hu

Jeśli makijaż będzie w tej samej tonacji co kreacja, to wygląd może być za bardzo ujednolicony i tym samym mało ciekawy. Najbardziej pasować będą kolory kontrastujące. Przy wyborze cieni, pomadki czy różu dobrze zwracać uwagę na typ urody i karnację.

Do czarnej sukienki pasuje praktycznie każdy kolor makijażu, smoky eyes czy mocno podkreślone, czerwone usta. Chcąc uwydatnić rysy i nieco rozjaśnić swój wygląd, oko można pomalować szarym cieniem, a wewnętrzne kąciki rozjaśnić białym kolorem. Rzęsy mocno wytuszować, a usta podkreślić różowym błyszczykiem. Pasować będzie też czarna kreska na oku w stylu lat '60-tych.

Podobnie jest z białą suknią. Do niej dobrać można każdy odcień makijażu, poza kolorami bardzo jaskrawymi jak żółty czy pomarańczowy. Dobrze będą wyglądały za to delikatne kolory pastelowe, beże, odcienie w naturalnych barwach. Do tego oko podkreślić można ciemnobrązową kredką na górnej powiece, a policzki blushem w brzoskwiniowym czy różowym odcieniu.

Do beżowych strojów dobiera się zazwyczaj kolory ciepłe, jak złoto, odcienie brązu. Można też górną powiekę podkreślić grubą czarną kreską, a usta dla kontrastu pomalować pomadką w odcieniu pomarańczy. Taki makijaż jest ekstrawagancki i gustowny.

Do kolorowej sukienki, na przykład różowej, oko można podkreślić czarnym eye-linerem lub dla kontrastu pomalować cieniem niebieskim, ciemnofioletowym czy śliwkowym. Do zielonej, turkusowej dobrze dobrać kolor pomarańczowy, brązowy lub biały, waniliowy cień, który rozświetli spojrzenie.

Przy żółtej sukience lepiej stonować makijaż i podkreślić oko czarną kreską, a usta naturalnym kolorem. Natomiast przy modnej chabrowej kreacji dobrze zaprezentują się popielate odcienie, srebrne, białe i uniwersalne czarne.

Czym się kierujecie, robiąc makijaż? Czy często dobieracie makijaż pod kolor ubrań?

OCENA
2.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =