Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami?

Makijaż    
ocena

Makijaż pozwala nam na pozbycie się wielu kompleksów i ukrycie niedoskonałości. Dzięki niemu można ukryć tak zwane kurze łapki i rozświetlić spojrzenie, nadając mu świeżości.

Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami?

photoxpress.com

Osoby dojrzałe, u których w okolicy oczu widać zmarszczki, często mają problem z dobraniem odpowiedniego makijażu dla siebie. Istnieje jednak kilka zasad, którymi powinny kierować się podczas wykonywania make-up’u.

Pierwszą istotną kwestią jest tuszowanie zmarszczek korektorem, a nie pudrem. Kosmetyk ten dzięki swym właściwościom rozprasza światło i zmarszczki stają się mniej widoczne. Jego kolor nie może być zbyt ciemny ani zbyt kryjący.

makijaż zmarszczki mimicznephotoxpress.com

UWAGA!

Aby nieco odwrócić uwagę od oczu i sprawić, by twarz wyglądała młodziej i bardziej promiennie, poleca się używanie różu do policzków. Dzięki niemu twarz zawsze będzie wyglądała na bardziej świeżą i wypoczętą.

Nie stosuje się natomiast pudru w okolicy oczu, ponieważ są one zbyt delikatne i resztki kosmetyku mogą zacząć osadzać się w zagłębieniach. To tylko sprawia, że kurze łapki stają się bardziej widoczne, a oko wygląda na zmęczone.

Na powiekę nakłada się natomiast ciemny, matowy cień. Będzie on odpowiednio zakrywał niedoskonałości. Jasny cień do powiek czy cień z błyszczącymi drobinkami zwróci tylko uwagę na wskazany defekt.

Macie sprawdzone sposoby na ukrycie zmarszczek wokół oczu? Znacie jakieś triki makijażowe?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =