Jak malować brwi?

Makijaż    
ocena

Łuki brwiowe nadają twarzy charakter, dlatego bardzo ważna jest ich odpowiednia regulacja oraz makijaż. Muszą harmonizować z kształtem twarzy, aby oprawa oczu wyglądała naturalnie.

Jak malować brwi?

sxc.hu

Dzięki odpowiedniemu make-upowi, za pomocą kredki, brwi można skorygować:

Jasne – przyciemnić
Zbyt wąskie - poszerzyć
Rzadkim brwiom – nadać gęstość. Zaczesujemy je do dołu, kredką dorysowujemy cieniutkie linie miedzy pojedynczymi włoskami. Na koniec czeszemy brwi zgodnie z ich kierunkiem wyrastania
Brak brwi – możemy poddać się zabiegowi makijażu permanentnego

Podkreślenie brwi

Zatemperuj dobrze kredkę, o barwie pasującej do naszej karnacji, koloru włosów oraz samych brwi. Kreski, które wykonamy, powinny być krótkie oraz cienkie. Ważne, aby malując brwi nie wyjechać poza ich górną i dolną linię. Efekt byłby wówczas mało naturalny.

Brwi można pomalować cieniem, szczególnie, gdy z natury są zbyt jasne. Wystarczy nałożyć go specjalnym aplikatorem na brwi i za pomocą patyczka kosmetycznego zdjąć ich nadmiar. Oczywiście kolor cienia musi harmonizować z twoim typem urody. Ten make-up polecany jest szczególnie blondynkom oraz paniom o rudych włosach. Cień powinien być odcieniu jasnego brązu lub beżu.

Zastosuj tusz do rzęs. Musisz jednak pamiętać o oczyszczeniu szczoteczki z jego nadmiaru (np. chusteczką). Do make-up'u za pomocą tuszu, najlepszy będzie taki, który jest lekko wysuszony. Ten sposób malowania brwi doradza się paniom o ciemnej karnacji oraz oprawie oczu.

Malowanie za pomocą odżywki do rzęs to idealna metoda dla kobiet o gęstych, czy wręcz krzaczastych brwiach. Odżywkę nałóż za pomocą szczoteczki do brwi. Dla uzyskania lepszego efektu rozprowadź ją po całej długości łuku za pomocą palców.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =