Jak nakładać róż na policzki?

Makijaż    
ocena

Róż dostępny jest w dwóch rodzajach konsystencji: w pudrze oraz w kremie. Zimą lepiej sprawdza się sypki i matowy, można go dobierać również do cery tłustej i mieszanej. Latem naturalniej wygląda na cerze róż w kremie. Jest bardziej odpowiedni dla cery suchej i kiedy nie używa się podkładu. Dodatkowo jest prostszy w aplikacji.

Jak nakładać róż na policzki?

sxc.hu

Niekiedy wiele trudności sprawia dobór odpowiedniego koloru. Osoby o jasnej cerze ładnie wyglądają w odcieniach chłodnych, jak koralowy, beż. Natomiast w przypadku cery naczyniowej, skłonnej do rumieńców, bezpieczniej jest używać odcieni morelowo-brzoskwiniowych. Koloru różu nigdy nie dobiera się do barwy szminki.

Ważna jest technika nakładania różu. Przed rozprowadzeniem go najlepiej nałożyć podkład czy puder, potem palcami róż i na koniec raz jeszcze podkreślić cerę różem, nakładając go już pędzlem. Najwygodniejszy jest pędzel niezbyt duży, poręczny z miękkiego, naturalnego włosia, żeby nie drażnił skóry. Taki przybornik oferuje na przykład sieć Sephora czy Ingot. Zanim kosmetyk naniesie się na twarz, dobrze go rozprowadzić na ręku.

Dzięki sztuce nakładania różu można uzyskać ciekawe efekty końcowe. Zasadniczo rozróżnia się cztery podstawowe sposoby. Pierwszy dodaje cerze świeżości i  dziewczęcego uroku, i nieco odmładza. Należy na szczycie kości policzkowych nałożyć jasny, amarantowy odcień. Makijażyści mają też pewien patent na wyszczuplenie twarzy. A wszystko to za pomocą różu, który rozprowadza się zaraz pod kośćmi policzkowymi. Dzięki temu nieco pucołowata buzia aktorki Renée Zellweger zawsze wspaniale się prezentuje.

Aby bardziej podkreślić kości policzkowe, najlepiej posługiwać się dwom kolorami. Jaśniejszy odcień nakłada się pod kośćmi policzkowych, a ciemniejszy, bardziej różowy na szczycie. Można też wykorzystać brązer i musnąć nim boki twarzy. Beżowy róż modeluje rysy. Stosować można go praktycznie wszędzie: w  okolicy policzków, by wyszczuplić nos czy łuków brwiowych, żeby nadać wyrazistości spojrzeniu.

Róż można też nakładać w zależności od kształtu twarzy, aby go nieco podkreślić. Na przykład do buzi pociągłej można nakładać kosmetyk poziomo po linii kości policzkowych. Przy twarzy w kształcie serca nakłada się go zaraz pod kośćmi, natomiast przy kwadratowej linię ciągnie się od skroni do skrzydełek nosa.

Docenianymi producentami róży do policzków są między innymi: Dior, Chanel czy Bourjois. Szczególnie ostatnia z wymienionych marek jest często chwalona. Nie każdy o tym wie, ale firma Bourjois była pierwszą, która produkowała róże do policzków, które do dziś są uważane za jedne z lepszych na rynku.

Jak wygląda Wasz dzienny makijaż? Co podkreślacie? Jakich kosmetyków używacie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =