Jak przygotować cerę pod makijaż?

Makijaż    
ocena

Sekretem dobrego makijażu jest zadbana cera. Nawet kosmetyki z najwyższej półki nie zdziałają cudu, gdy będziemy aplikować je na szarą, zmęczoną i źle nawilżoną skórę. Zatem, drogie Panie, zanim zabierzemy się za wykonanie makijażu, pamiętajmy o właściwej pielęgnacji. Pomocne mogą tu być wszelkiego rodzaju produkty, które oczyszczają i wygładzają naszą cerę. Mam na myśli peelingi, maseczki, żele oczyszczające i odpowiednie do naszej cery kremy nawilżające. Gdy nasza skóra jest zadbana, ma odpowiednią jędrność oraz zdrowy koloryt. I dopiero na tak przygotowaną twarz można nałożyć makijaż.

Jak przygotować cerę pod makijaż?

http://pixabay.com

 1. Krok pierwszy

  Przed wykonaniem makijażu pamiętajmy o dobrym oczyszczeniu twarzy. Pozostałości po wcześniej nałożonych kosmetykach należy usunąć mleczkiem do demakijażu, a następnie delikatnie pociągnąć twarz tonikiem bezalkoholowym. Jeżeli nasza skóra jest bardzo wrażliwa, możemy nalać odrobinę toniku na dłonie i delikatnie wklepać w skórę twarzy. Załagodzimy w ten sposób podrażnienia.

  Jak przygotować cerę pod makijaż?

  Fot. Barbara Habieda

 2. Krok drugi

  Po oczyszczeniu czas na krem. Najlepiej wybrać nawilżający, ale to indywidualna sprawa każdej z nas. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki, gdyż jeszcze będziemy nakładać na skórę podkład, a zbyt tłusty krem i dodatkowo fluid może zatkać nam pory i uniemożliwić skórze swobodne oddychanie.

 3. Krok trzeci

  Jeśli nasza skóra traci jędrność ze względu na wiek albo jest zbyt tłusta, można przed nałożeniem podkładu zastosować specjalne kosmetyki, które poprawią jej wygląd. Do cery ze zmarszczkami możemy zastosować bazę wygładzającą (liftingującą), do tłustej – matującą, a do suchej – nawilżającą. Nie należy przesadzać z ilością kosmetyku. Bazy pod makijaż zazwyczaj są bardzo wydajne i wystarczy, jeśli zaaplikujemy ilość odpowiadającą wielkości łepka od szpilki krawieckiej.

  Jak przygotować cerę pod makijaż?

  Fot. Barbara Habieda

 4. Krok czwarty

  Teraz możemy spokojnie nałożyć podkład. Najlepiej wybrać sposób, który jest dla nas najwygodniejszy. Możemy nałożyć go palcami tak jak krem do twarzy (kosmetyk pod wpływam ciepła rąk lepiej się rozprowadza, a poza tym mniej go zużywamy) lub za pomocą gąbki lateksowej albo pędzla do podkładu. Jeśli wybieramy gąbkę lub pędzel, nakładajmy kosmetyk poprzez krótkie pociągnięcia, zaczynając od wewnętrznych partii twarzy i kierując się ku zewnętrznym.

 5. Krok piąty

  Gdy już mamy równomiernie rozprowadzony podkład, wystarczy twarz delikatnie przypudrować, co utrwali nasz makijaż i zapobiegnie błyszczeniu skóry.

Używacie baz pod makijaż? Jakich? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =