Makijaż Jak przygotować cerę pod makijaż?

Jak przygotować cerę pod makijaż?

-

 • Krok pierwszy

  Przed wykonaniem makijażu pamiętajmy o dobrym oczyszczeniu twarzy. Pozostałości po wcześniej nałożonych kosmetykach należy usunąć mleczkiem do demakijażu, a następnie delikatnie pociągnąć twarz tonikiem bezalkoholowym. Jeżeli nasza skóra jest bardzo wrażliwa, możemy nalać odrobinę toniku na dłonie i delikatnie wklepać w skórę twarzy. Załagodzimy w ten sposób podrażnienia.

 • Krok drugi

  Po oczyszczeniu czas na krem. Najlepiej wybrać nawilżający, ale to indywidualna sprawa każdej z nas. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki, gdyż jeszcze będziemy nakładać na skórę podkład, a zbyt tłusty krem i dodatkowo fluid może zatkać nam pory i uniemożliwić skórze swobodne oddychanie.

 • Krok trzeci

  Jeśli nasza skóra traci jędrność ze względu na wiek albo jest zbyt tłusta, można przed nałożeniem podkładu zastosować specjalne kosmetyki, które poprawią jej wygląd. Do cery ze zmarszczkami możemy zastosować bazę wygładzającą (liftingującą), do tłustej – matującą, a do suchej – nawilżającą. Nie należy przesadzać z ilością kosmetyku. Bazy pod makijaż zazwyczaj są bardzo wydajne i wystarczy, jeśli zaaplikujemy ilość odpowiadającą wielkości łepka od szpilki krawieckiej.

 • Krok czwarty

  Teraz możemy spokojnie nałożyć podkład. Najlepiej wybrać sposób, który jest dla nas najwygodniejszy. Możemy nałożyć go palcami tak jak krem do twarzy (kosmetyk pod wpływam ciepła rąk lepiej się rozprowadza, a poza tym mniej go zużywamy) lub za pomocą gąbki lateksowej albo pędzla do podkładu. Jeśli wybieramy gąbkę lub pędzel, nakładajmy kosmetyk poprzez krótkie pociągnięcia, zaczynając od wewnętrznych partii twarzy i kierując się ku zewnętrznym.

 • Krok piąty

  Gdy już mamy równomiernie rozprowadzony podkład, wystarczy twarz delikatnie przypudrować, co utrwali nasz makijaż i zapobiegnie błyszczeniu skóry.

 • Używacie baz pod makijaż? Jakich? Podzielcie się opiniami.

Barbara Habieda

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przenoszenie autorskich praw majątkowych

Przeniesienie autorskich praw majątkowych najczęściej następuje w drodze zawarcia umowy, lecz prawa te mogą stanowić części spadku pozostałego po twórcy. W razie wniesienia praw autorskich do spółki, jako aport - najczęściej praw do programu komputerowego - prawa te są traktowane jako element majątku spółki.

Dokształcanie a wzrost dochodów

W Polsce idea doskonalenia zawodowego po ukończeniu 25 lat nie jest zbyt mocno rozpowszechniona. W całym społeczeństwie w latach 2009-2011 podjęło się tego zaledwie 10,7% osób. Widoczna jest przewaga kobiet wśród podejmujących dokształcanie, a także mieszkańców dużych miast i osób z wyższym lub policealnym wykształceniem. Tendencja do doszkalania zmniejsza się wraz z wiekiem. Najczęściej podejmowaną formą dokształcania jest zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności poprzez kursy finansowane przez pracodawcę. Innymi formami doskonalenia są studia wyższe i podyplomowe i szkolenia finansowane ze środków własnych.

Zobacz też

Zapalenie nerek – objawy

Zapalenie nerek może być spowodowane zakażeniem układu moczowego. W takim przypadku określa się je jako odmiedniczkowe zapalenie nerek, a zatem zmiany dotyczą górnego odcinka dróg moczowych. Czynnikiem sprawczym są zwykle bakterie, a zwłaszcza E.coli.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: