Jak robić demakijaż?

Makijaż    
ocena

Pora naszego snu jest czasem, kiedy skóra oczyszcza się i regeneruje. Od odpowiednio zrobionego wieczornego demakijażu zależy, czy ten proces będzie przebiegał efektywnie. W jaki sposób usuwać makijaż, by cieszyć się piękną i zdrową cerą?

Jak robić demakijaż?

sxc.hu

Jeśli resztki maskary nadal zalegają między rzęsami, a pory twarzy nie zostały odpowiednio oczyszczone, zaowocuje to nie tylko tym, że skóra nie będzie w stanie odpocząć, ale i pogorszy się jej wygląd.

Zanim przystąpisz do usuwania makijażu zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki. Do zmycia maskary i cienia do powiek użyjemy kosmetyku do demakijażu oczu. Jako że okolica oczu jest najwrażliwszą częścią naszej twarzy, lepiej użyć specjalnego preparatu przeznaczonego do tego. Resztki makijażu możemy usunąć mleczkiem do czyszczenia twarzy, olejkiem lub specjalnie przeznaczoną do tego chusteczką do demakijażu. Po usunięciu makijażu najlepiej umyć twarz specjalnym żelem, który usunie jego resztki oraz wszelki bród i kurz z twarzy, który gromadził się na niej przez cały dzień.  Na koniec zaaplikuj krem zgodnie ze swoim typem cery. Czysta skóra będzie odpoczywać, oczyszczać się i regenerować przez całą noc, a rano będzie bardziej świeża i wypoczęta.
Główną zasadą obowiązującą podczas demakijażu twarzy są delikatne ruchy. Pod żadnym pozorem nie trzyj skóry, nie naciągaj i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Skóra twarzy jest delikatna i wymaga podobnej opieki. Zmywaj makijaż za pomocą płatków do demakijażu, wykonując subtelne okrężne ruchy. W ten sposób unikniesz stymulacji powstawania zmarszczek i jeśli połączysz demakijaż z delikatnym masażem, skóra będzie elastyczna i jędrna.

Jeśli używasz do demakijażu odpowiednio przeznaczonych do tego produktów, nie musisz stosować toniku po jego usunięciu. Większość produktów do demakijażu zawiera substancje oczyszczające, dodatkowe codzienne stosowanie toniku może podziałać na skórę wysuszająco, szczególnie, jeśli masz cerę suchą

Pamiętaj, aby dobrać kosmetyki do twojego rodzaju skóry. Jeśli masz cerę suchą, możesz zdecydować się na olejek do demakijażu. Nałóż olejek na płatek kosmetyczny i delikatnie, okrężnymi ruchami, usuwając makijaż, wmasuj olejek w skórę. Nie tylko pomoże ci to w oczyszczeniu skóry, ale i w jej nawilżeniu.

UWAGA!

Podczas demakijażu twarzy nie zapomnij o kilku ważnych zasadach. Pod żadnym pozorem nie trzyj oczu ani żadnej części twarzy, sprzyja to powstawaniu zmarszczek. Wykonuj delikatne okrężne ruchy. Usuwając maskarę z rzęs, przyłóż płatek kosmetyczny z odrobiną preparatu i najpierw pozwól, by kosmetyk rozpuścił się pod jego wpływem, a dopiero potem delikatnie usuń pozostałości. Podobnie z oczyszczaniem szminki z ust. Najpierw pozwól, by kosmetyk nawilżył usta i po chwili zmyj szminkę. Do oczyszczenia oczu używaj specjalnego preparatu, a po zakończeniu demakijażu, zaaplikuj odpowiedni dla siebie krem, wklepując go delikatnie palcami i masując przy okazji mięśnie twarzy. Dzięki temu skóra będzie oczyszczona i przygotowana na sen.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =