Jak utrwalić makijaż?

Makijaż    
ocena

Makijaż bez zmian przez cały dzień lub całą noc to z pewnością marzenie każdej z nas. Zwłaszcza gdy przeżywamy szczególne chwile, takie jak ślub i wesele, i nie chcemy zaprzątać sobie głowy ciągłym poprawianiem naszego makijażu, a pragniemy wyglądać pięknie. Na szczęście nie jest to rzecz nieosiągalna! Firmy kosmetyczne dysponują szerokim wachlarzem produktów do utrwalenia makijażu, czyli tzw. utrwalaczy lub fixerów.

Jak utrwalić makijaż?

photoxpress.com

Aby jednak efekt był jeszcze pewniejszy, warto pamiętać o kilku zasadach:

 1. Krok pierwszy

  Przed nałożeniem podkładu pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry. Dzięki temu kosmetyki nakładane na gładką twarz będą trwalsze.

  Jak utrwalić makijaż?

  Fot. Barbara Habieda

 2. Krok drugi

  Dobierając krem, bazę pod makijaż i podkład dostosowujmy je do typu naszej cery. Jeżeli mamy problem z przetłuszczającą się skórą, wybierajmy kosmetyki matujące, a jeżeli nasza skóra jest napięta i sucha - wybierzmy te mocno nawilżające.

  Jak utrwalić makijaż?

  Fot. Barbara Habieda

 3. Krok trzeci

  Do wykończenia makijażu, w zależności od potrzeb, użyjmy pudru transparentnego lub fixera (mocniejszy efekt). Najlepiej nakładać go puszkiem przez delikatne przykładanie do twarzy miejsce po miejscu. Zwróćmy szczególną uwagę na miejsca, w których skóra szybciej się tłuści (strefa T). Niektóre firmy mają w swojej ofercie utrwalacze w postaci spreju. Należy nimi delikatnie spryskać twarz. Uważajmy jednak, ponieważ użycie takiego kosmetyku wymaga wprawy. Warto wypróbować sobie stosowanie jeszcze przed „wielkim wyjściem”. Wszystkie kosmetyki do utrwalania makijażu w pierwszych chwilach po zastosowaniu mogą sprawiać wrażenie maski. Jednak nie należy się tym przerażać - potrzebują one chwili, żeby związać się na skórze z tym, co nałożyłyśmy wcześniej.

 4. Krok czwarty

  Co do makijażu ust - także należy utrwalenie zacząć od odpowiedniego ich umalowania. Najlepiej przed nałożeniem szminki nałożyć na nie odrobinę podkładu, następnie obrysować je konturówką i dodatkowo ta sama konturówką (w kolorze szminki) wypełnić także wargi (wzmocnimy kolor szminki, dzięki czemu będzie dłużej widoczna). Teraz pędzelkiem starannie nakładamy pomadkę na usta. Nadmiar kosmetyku należy ściągnąć miękką chusteczką higieniczną, najlepiej przez odciśniecie na niej ust. Dla pewniejszego efektu możemy teraz delikatnie przypudrować wargi transparentnym pudrem i na koniec przeciągnąć usta bezbarwnym błyszczykiem. Jeżeli pomalowane starannie usta są atutem naszego makijażu, możemy dla pewności użyć specjalnych utrwalaczy do makijażu ust. Firmy kosmetyczne dysponują także specjalnymi bazami pod makijaż ust, które również mają właściwości utrwalające.

Używacie jakichś utrwalaczy? Jakich? Sprawdzają się? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Ja stosuje puder od Earthnicity Minerals, Velvet HD. Nie dość że utrwala to jeszcze matuje cerę. Polecam :)

~ Ania / 2015-10-30 14:38:48
oceń komentarz: (0) (0)

Ja dostałam ostatnio od koleżanki puder Velvet Hd od Earthnicity Minerals. Jest świetny!Utrwala makijaż a do tego niweluje błyszczenie, a miałam z tym duży problem

~ Olga / 2016-11-30 19:53:51
oceń komentarz: (0) (0)