Makijaż Jak zrobić kreskę na oku?

Jak zrobić kreskę na oku?

-

Podobnie jak w modzie, tak i w makijażu obowiązują pewne trendy, które co jakiś czas wracają i znów stają się modne. Właśnie do takich wielkich powrotów w makijażu należy w tym sezonie kreska na oku. I choć przez cały ten czas, kiedy modny makijaż z niej zrezygnował, co jakiś czas pojawiała się na powiekach swoich największych zwolenniczek, teraz wraca z wielką pompą i kobiety znowu patrzą na nią nieco przychylniej.

Kreska na powiece ma wiele zalet. Nie dość, że podkreśla i wyostrza makijaż oka, to jeszcze pozwala korygować i poprawiać jego kształt w zależności od upodobań lub potrzeby. Możemy wykonać nią np. kocie oko lub stylizację na minione lata 50. lub 60. Jednak jak wykonać kreskę, aby nie była zbyt gruba, nieestetyczna i czym ją wykonać, aby była trwała?

Do najczęściej używanych kosmetyków do wykonywania kreski na powiekach należą kredki i eyelinery. Przy czym różnią się od siebie pod względem charakteru, jaki nadają oku. Kredka pozwala na nieco naturalniejszy i mniej ostry wygląd, a dodatkowo poprzez możliwość jej delikatnego rozmazania na powiece nadaje oku głębi i w połączeniu z perfekcyjnie wytuszowanymi rzęsami niemal zupełnie pozwala zrezygnować z pozostałego makijażu oka.

Natomiast eyeliner ze względu na swoją konsystencję i sposób wykonywania kreski nadaje się do nieco odważniejszych pociągnięć, nadając oku bardzo oryginalny, mocny i wyostrzony wygląd. Nie można go przy tym rozmazywać, aby w ten sposób korygować kształt oka, jednak jego dużą zaletą jest, jeżeli zdecydujemy się na eyeliner wodoodporny, że pozostanie na naszej powiece przez długie godziny, bez względu na warunki atmosferyczne, dopóki nie zostanie z niej usunięty specjalnymi kosmetykami do usuwania makijażu o przedłużonej trwałości.

O tym, który kosmetyk wybierze kobieta decydują zarówno jej własne upodobania, przyzwyczajenie, jak również sposób w jaki chce oko podkreślić. Jednak bez względu na to każda z pań powinna wiedzieć jak taką kreskę na powiece wykonać, aby wyglądała profesjonalnie i estetycznie. Przede wszystkim należy pamiętać, że kreskę na powiece wykonujemy po nałożeniu na nią pudru lub cienia do powiek, w zależności od tego jaki makijaż wybieramy, a przed wytuszowaniem rzęs, aby mieć jeszcze możliwość jej ewentualnego poprawienia bez zmywania całości makijażu z oka. Poza tym malowanie kreski na pokrytej zawczasu pudrem powiece zdecydowanie ułatwia ten zabieg. Zatem przystępując do wykonania kreski należy zacząć jej malowanie od środka oka, jak najbliżej linii rzęs, kierując się ku zewnętrznej części oka, najlepiej jednym, zdecydowanym ale precyzyjnym ruchem ręki. Następnie zacząć znowu od kącika kierując się w stronę środka oka, aby połączyć obie kreski. Dla kobiet mających problemy z trzęsącą się ręką polecana jest metoda robienia wzdłuż linii rzęs delikatnych kropek, jedna obok drugiej, a następnie ich połączenie w jedną. Po wykonaniu takiej kreski wystarczy już tylko miejscami delikatnie ją skorygować lub przedłużyć, wytuszować rzęsy i makijaż oka gotowy.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak powstrzymać negatywne myśli?

Pesymista to osoba przyjmująca postawę negatywną. Dostrzega jedynie ciemne strony życia i otaczającej rzeczywistości, brak mu wiary w lepszą przyszłość. Pesymizm prowadzi do ciągłego doszukiwania się i przejawów porażek oraz niepowodzeń, narzekania, widzenia wszystkiego w ciemnych barwach. Pesymista często odczuwa bezsilność, niemoc oraz lęk przed tym, co będzie jutro.

Jaki prezent urodzinowy dla przyjaciółki?

Przyjaciółka od serca to prawdziwy skarb, o który trzeba dbać. Ważną datą są urodziny najlepszej koleżanki, dlatego trzeba odpowiednio się przygotować na tę okoliczność. Nie chodzi o kupowanie najnowszych i najdroższych prezentów, ale o coś co będzie mieć wartość sentymentalną. Przyjaciel to osoba wyjątkowa, która dzieli z Tobą smutki i radości. Spraw, aby miała pod ręką coś, co będzie jej o Tobie przypominać.

Zobacz też

Szpiczak mnogi – objawy, badania

Szpiczak mnogi zaliczany jest do chorób nowotworowych. Istota tej patologii wiąże się z niekontrolowaną proliferacją, namnażaniem komórek plazmatycznych. Charakterystyczną cechą tych atypowych komórek jest produkcja monoklinalnej immunoglobuliny, którą nazywa się białkiem M.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: