Makijaż Jak zrobić makijaż kamuflujący?

Jak zrobić makijaż kamuflujący?

-

Odpowiednie nałożenie, dające efekt „drugiej skóry” i stanowiące bazę do nałożenia wszystkich rodzajów makijaży, jest bardzo trudne. Kamuflaż używany jest również w klinikach dermatologicznych, gdzie wizażyści aplikują go przy rekonstrukcjach twarzy, przeszczepach skóry itp.

Etapy wykonania makijażu kamuflującego:

 • Krok pierwszy

  Po oczyszczeniu twarzy, nakładamy krem nawilżający.

 • Krok drugi

  Wybieramy trzy kolory pomiędzy, którymi mieści się nasz kolor skóry.

 • Krok trzeci

  Kamuflaż rozpuszcza się pod wpływem ciepła, z każdego wybranego koloru nakładamy małą ilość na górną część lewej ręki, mieszamy kolory do uzyskania jednolitej masy.

 • Krok czwarty

  Gąbką lateksową nakładamy na odpowiednie części twarzy, cienką warstwę podkładu (może być miejscowo np. na siniaka, lub na całą twarz jeżeli jest taka konieczność – np. cera naczynkowa).

 • Krok piąty

  Kamuflaż można nakładać na podkład, ale nigdy odwrotnie.

 • Krok szósty

  Nakładamy puder sypki i odczekujemy 10 minut, po czym zdejmujemy nadmiar pudru (najlepiej zastosować do tego szczoteczkę do omiatania pudru).

 • Krok siódmy

  Usta: nakładamy kamuflaż, następnie konturujemy i nakładamy pomadkę. Pokrywamy pudrem, nadmiar usuwając szczoteczką.

 • Krok ósmy

  Oczy: cienie nakładamy również na kamuflaż, same się utwardzają, łącząc z podkładem.

 • Krok dziewiąty

  Blizny, schorzenia, znamiona zakrywamy aplikując kamuflaż punktowo gąbką, po czym pudrujemy.

 • Uwaga: każdy kolorowy kosmetyk położony na tak przygotowaną twarz również będzie wodoodporny.

  Aby zmyć kamuflaż, należy stosować preparaty z bazą tłuszczową, ponieważ kamuflaż rozpuszcza się w tłuszczu. Następnie używa się toniku oraz kremu pielęgnacyjnego.

  Kamuflaż najczęściej jest stosowany w charakteryzatorniach, przed wielkimi imprezami, a także przy:

  Bielactwie
  Ognistych czerwonych plamach
  Trądziku młodzieńczym
  Kamuflażu znamion
  Kamuflażu tatuaży
  Plamach starczych
  Blizn po oparzeniach

  Dopóki kamuflaż nie jest utwardzony pudrem, można go zdjąć w części lub całkowicie gąbeczką zwilżoną wodą. Warto ten trik zastosować, gdy nałożymy zbyt grubą warstwę kamuflażu. Jeżeli kamuflaż się brudzi, tzn. że użyto za mało pudru, wtedy wystarczy dopudrować twarz. Używamy do utwardzania kamuflażu pudru fiksującego, to znaczy takiego, który utrwala makijaż.

  Jaki makijaż najczęściej robicie na co dzień? Ile czasu na niego poświęcacie?

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zachować się na basenie hotelowym?

Każdy hotel i pensjonat rządzą się własnymi prawami. W niektórych obiektach mogą być wyznaczone specjalne godziny, w których można korzystać z basenu. W takim wypadku należy dostosować się do zasad panujących w danym ośrodku.

Kiedy wysłać dziecko do przedszkola?

Przedszkole stanowi prawdziwe wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Bardzo często, rodzice opóźniają moment oddania dziecka pod opiekę tego typu placówek. Czy jest to dobra decyzja?

Zobacz też

Faworki – przepis

Faworki to tradycyjne chrupiące ciasteczka smażone najczęściej w Tłusty Czwartek. Nazywane są one również chrustem albo chruścikiem, w zależności od regionu lub miejsca pochodzenia. Podobnie jak w przypadku pączków czy innych tradycyjnych domowych wypieków czy potraw, każda pani domu modyfikuje klasyczny przepis.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: