Jak zrobić makijaż oczu?

Makijaż    
ocena

„Oczy to zwierciadło duszy”, należy wiec dołożyć większych starań, aby ich piękno wydobyć. W sklepach ilość cieni i mascar o różnym działaniu – powiększającym, wydłużającym, pogrubiającym, może oszołomi każdego. Jednak nawet najdroższe kosmetyki na nic, jeśli nie zadbamy o brwi. To samo dotyczy nieprawidłowo wykonanego makijażu oczu, który zamiast tuszować, może tylko uwydatnić defekty urody.

Jak zrobić makijaż oczu?

sxc.hu

Zacznijmy więc od  oprawy oczu, czyli brwi. Jeśli jest  to nasza pierwsza ich regulacja to powinniśmy się z tym zgłosić do kosmetyczki. Ona będzie umiała dobrać ich kształt do naszej twarzy. O uzyskana w ten sposób linie brwi, możemy już dbać samodzielnie. Samodzielne eksperymenty mogą nadać nam ekstrawagancki wygląd - na przykład jedna brew będzie większa od drugiej, nadamy sobie dziwny wyraz twarzy poprzez źle dobrany kształt brwi lub, co gorsza pozbędziemy się ich skutecznie, gdy nieumiejętnie przeprowadzimy zabieg ich woskowania W kwestii brwi lepiej być konserwatywnym. Obecnie lansowane są dwa trendy – jeden zakłada rozjaśnianie brwi, a drugi – całkowitą ich depilacje. Niestety może wyglądać to fajnie na modelkach ale już niekoniecznie na nas, zaś brwi klasyczne, naturalne i dobrze wyregulowane, są zawsze modne.

Teraz czas na kilka makijażowych sztuczek.

Jeśli mamy zbyt blisko osadzone oczy optycznie oddalimy je za pomocą narysowanej eye-linerem kreski od połowy oka do zewnętrznego kącika. Jasny cień nałóż na wewnętrzną stronę górnej powieki a potem ciemniejszy koloru, kierując się ku zewnętrznym kącikom oka.

Szeroko rozstawione oczy poprawi, kreska z eye-linera - szersza przy wewnętrznych kącikach oczu, a węższa przy zewnętrznych. Ciemne, matowe cienie zawsze nakładaj w zewnętrznych kącikach, a jasne w wewnętrznych.

Opadające kąciki podniosą kreski zrobione kredką lub eyelinerem. Przy czym nie podkreślaj dolnej powieki ani nie obrysowuj oczu naokoło. Kreskę powinna być prowadzona w kierunku skroni i być szersza od strony zewnętrznej i węższa przy wewnętrznym kąciku. Jeśli chcesz unieść oko i optycznie je powiększyć, rozetrzyj kreskę ku górze i skośnie na zewnątrz.

Posiadaczki małych, głęboko osadzonych oczu powinny wystrzegać się ciemnych cieni i czarnych kresek, pomniejszających oczy. Lepiej użyć jasne cienie i rozetrzeć je aż pod samą brew. Z kolei panie obdarzone okrągłymi, wypukłymi oczami powinny  malować je ciemnymi cieniem - od rzęs do załamania, zaś wyżej tymi jaśniejszym.

Cienie pod oczami – w zależności od ich koloru zatuszują korektory.  Podkówki sine wymagają beżowego korektora, a te brązowe – żółtego. Nie należy wybierać zbyt jasnych odcieni korektora aby nie uwydatnić sińców. Aby ożywić spojrzenie nakładamy jasny cień na górną powiekę i mocno tuszujemy rzęsy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =