Letni makijaż - jak wykonać?

Makijaż    
ocena

Wiosna nie znosi szarych, ponurych i nudnych ubrań ani przytłaczających i monotonnych makijaży. Latem wszystko budzi się do życia, również nasz wygląd. Zatem trzeba koniecznie zrezygnować z szarych, ciemnych i smutnych barw w makijażu i pozwolić wiośnie zagościć również na naszej twarzy w kolorach kwiatów, słońca i błękitnego nieba.

Letni makijaż - jak wykonać?

sxc.hu

Letni makijaż powinien być swego rodzaju przeciwieństwem makijażu jesiennego i zimowego. Trzeba zrezygnować z ciężkich i ciemnych podkładów na rzecz tych delikatnych i lekkich, najlepiej w płynie i w żadnym wypadku nie tworzyć na twarzy teatralnej maski bez wyrazu. Doskonale nadają się do tego celu podkłady rozświetlające, które nieco rozjaśnią zmęczoną po zimie cerę i nadadzą jej zdrowy, świeży wygląd.

Latem wystarczy zamaskować podkładem lub odpowiednio dobranym do rodzaju cery korektorem powstałe w ciągu zimy niedoskonałości lub cienie pod oczami. Świetnie będą się prezentowały również lekko zaróżowione policzki, ale w kolorach naturalnych, lekkich, takich jak choćby brzoskwinia, aby twarz wyglądała jak muśnięta słońcem, a nie jak malowana lalka.

Kolejnym ważnym elementem wiosennego makijażu są oczy. Mimo że latem mówi się o zabawie kolorami, również i w tym przypadku należy zachować umiar, szczególnie dlatego, aby nagle z dnia na dzień nie zamienić się w wymalowanego klauna. Zmiany należy wprowadzać stopniowo. Oczy wystarczy lekko musnąć jasnym, pastelowym cieniem, najlepiej współgrającym z kolorem tęczówki i typem kolorystycznym kobiety. Nieco odważniejsze kobiety mogą pokusić się o swobodniejszą zabawę kolorami, które o tej porze roku można śmiało ze sobą łączyć. Do tego celu doskonale nadają się cienie lekko opalizujące, w kolorach zieleni, jasnych fioletów, różów czy turkusów. Ponadto dobrze jest w kącikach oczu nałożyć odrobinę rozjaśniającego, białego cienia, aby oko wyglądało na większe i bardziej świeże. Należy przy tym pamiętać, aby przed nałożeniem na powiekę jakiegokolwiek ciemniejszego cienia, najpierw przykryć ją podkładem pod cień do powiek, aby w ciągu dnia cień nie zebrał się w załamaniu powieki tworząc nieestetyczny wygląd. Poza tym, tym samym cieniem, którym rozświetlałyśmy oko w kącikach, można delikatnie musnąć łuk brwiowy zaraz pod brwiami, co rozjaśni całą oprawę oka i nada jej świeży wgląd.

Makijaż należy wykończyć tuszem do rzęs, jednak tak jak wszystko latem, nie powinien on być zbyt ciemny, ciężki oraz należy unikać sklejania się rzęs. Optycznie obciąża to oko i sprawia, że wygląda niechlujnie i sztucznie. Wystarczy delikatnie przeciągnąć rzęsy lekkim, niezbyt gęstym tuszem wydłużającym rzęsy i wiosenny makijaż gotowy.

Ostatnim dodatkiem, niekoniecznym, a zależnym od gustu każdej pani są usta. latem można je pomalować błyszczykiem lub nabłyszczającą pomadką, których odcień zależy od karnacji oraz gustu- dla kobiet o jasnej karnacji kolory powinny byś stonowane i delikatne, a dla tych z wyrazistą i ciemną karnacją proponowane są kolory nieco żywsze i odważniejsze.

Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

makijaż na lato

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać makijaż na lato:


Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

makijaż na lato

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać makijaż na lato:


Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =