Makijaż fotograficzny - krok po kroku, opis

Makijaż    
ocena

Pewnie każdej z nas zdarzyło się wracać od fotografa z kwaśną miną, ponieważ pomimo starania nasz makijaż wcale nie wypadł dobrze na zdjęciu. Niestety obiektyw jest dla nas surowy i nasz codzienny makijaż nie nadaje się do sesji zdjęciowej. Jest kilka zasad, o których musimy pamiętać, jeżeli chcemy naprawdę dobrze wyjść na fotografii.

Makijaż fotograficzny - krok po kroku, opis

photoxpress.com

Do wykonania takiego makijażu potrzebne nam będą: baza wygładzająca pod makijaż, korektory (jasnobeżowy, żółty – jeśli mamy widoczne cienie pod oczami, zielony - gdy mamy czerwone przebarwienia), kryjący podkład, sypki puder matujący, matowe cienie do oczu, tusz do rzęs, róż w kamieniu, pomadka do ust o satynowym połysku.

 1. Krok pierwszy

  Makijaż zaczynamy od nałożenia bazy wygładzającej naszą cerę. Świetnie do tego celu nadaję się baza silikonowa (produkuje ją wiele firm). Możemy też dostosować kosmetyk do typu naszej cery, np. do cery tłustej - matująca, a do cery suchej - nawilżająca, co doskonale przedłuży trwałość naszego makijażu.

 2. Krok drugi

  Kolejnym etapem jest nałożenie korektora. Jasnobeżowy nakładamy pod oczy oraz w zagięciu płatków nosa. Jeżeli cienie pod oczami są bardzo widoczne, zatuszujmy je żółtym korektorem. Na przebarwienia w kolorze czerwonym, wypieki lub wypryski nałóżmy korektor w kolorze zielonym. Warto się zastanowić przy wyborze korektora nad jego konsystencją. Jeżeli mamy do zatuszowania dużą powierzchnię, lepiej wybierajmy korektory o konsystencji kremu, a jeśli są to tylko małe punkty to wybierzmy korektor w postaci sztyftu (taki kosmetyk też mocniej kryje, gdyż nakładamy grubszą warstwę).

 3. Krok trzeci

  Teraz czas na podkład. Do naszego makijażu lepiej wybierać kosmetyki bardziej kryjące. Może dać to efekt maski, ale na zdjęciu nie będzie widoczne. Dobierając kolor do naszej cery, lepiej wybrać ten o ton ciemniejszy. Lampa w aparacie rozjaśnia nam cerę, kładąc ciemniejszy podkład unikniemy zbyt mocnego „wybladzenia” na zdjęciu. Kosmetyk należy bardzo dobrze rozetrzeć za pomocą gąbki lateksowej lub pędzla do podkładu, nie zapominając o pomalowaniu także szyi i dekoltu, jeśli będzie odsłonięty.

 4. Krok czwarty

  Do wykończenia makijażu użyjmy sypkiego pudru matującego. Ładnie osiądzie na skórze, nie uwypuklając niedoskonałości.

 5. Krok piąty

  Różem w kolorze beżu podkreślmy kości policzkowe oraz wymodelujmy twarz.

 6. Krok szósty

  Jeśli chodzi o makijaż oczu i ust, lepiej postawić na kosmetyki matowe lub satynowe. Perłowe, z drobinkami lub bardzo błyszczące mogą źle odbijać światło. Nie zapomnijmy dobrze wytuszować rzęs – oczy będą bardziej wyraziste.

Na koniec chciałabym wrócić jeszcze do punktu drugiego. Niektóre korektory lubią się ścierać gdy nakładamy na nie podkład. W takim przypadku dobrze jest zmienić kolejność: najpierw nałożyć podkład, a później korektor, uważając przy tym żeby dobrze go rozetrzeć.

Znacie inne triki makijażowe, które pozwolą dobrze wyjść na zdjęciu? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =