Makijaż Makijaż korekcyjny oczu

Makijaż korekcyjny oczu

-

Makijaż oczu wykonywany jest w zależności od ich kształtu i sposobu osadzenia w twarzy. Wyróżniamy oczy z opadającą powieką, małe, duże i wypukłe, okrągłe, blisko osadzone, szeroko rozstawione, głęboko osadzone oraz płaskie. Przy czym malując oko należy pamiętać o zasadzie, że ciemne cienie ukrywają, a jasne uwypuklają.

Wykonując makijaż oczu z opadającą powieką należy więc zacząć od wyboru cieni. Najlepsze będą te matowe, nadające oku głębi, koniecznie w dwóch odcieniach. Jaśniejszy należy nałożyć na górną i dolną powiekę, a ciemniejszym odcieniem malujemy opadającą część powieki i rozcieramy go delikatnie w stronę łuku brwiowego. Otworzy to oko i pozwoli wydobyć jego ukrytą głębie.

Zbyt szeroko osadzone oczy należy malować jasnym cieniem na zewnątrz powieki, a ciemny wewnątrz, co delikatnie zbliży je do siebie. W przypadku oczu osadzonych zbyt blisko siebie należy zastosować odwrotną technikę- jasnym cieniem malujemy wewnętrzną stronę oka, a ciemny nakładamy na zewnątrz, delikatnie rozcierając go poza linię powieki, w kierunku brwi.

Do makijażu zbyt małych oczu należy użyć cienia perłowego, najlepiej w kilku odcieniach. Ich odpowiednie cieniowanie delikatnie je podkreśli i optycznie powiększy. Przystępując do makijażu należy zacząć od nałożenia najjaśniejszego cienia na całą powiekę, a następnie przystąpić do delikatnego cieniowania, ton po tonie od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka powieki. Następnie dobrze jest wykończyć makijaż oka delikatnie podkreślając dolną powiekę na linii rzęs jasnym, perłowym eyelinerem lub kredką, rozcierając ją na całej długości powieki.

Oczy zbyt duże, a nawet wypukłe, maluje się dokładnie nad linią rzęs ciemniejszym, matowym cieniem rozcierając go delikatnie w stronę łuku brwiowego, a przestrzeń między powieką a łukiem brwiowym należy delikatnie pokryć jasnym cieniem. Dobrze jest też od środka górnej powieki ku jej zewnętrznej części nad rzęsami wykonać kreskę eyelinerem lub kredką.

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać wykonując makijaż, bez względu na kształt i sposób osadzenia oczu, jest metoda nakładania cieni. Nigdy nie powinno się go nakładać zbyt dużo. Lepiej jest to robić stopniowo a dłużej, niż od razu nałożyć zbyt dużo i później mieć problem z usunięciem jego nadmiaru, co w przypadku cieni rzeczywiście może przysporzyć pewnych trudności, a przy nieuwadze zepsuć cały skrupulatnie wykonany makijaż.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wegetariańska fasolka po bretońsku – przepis

Fasolka po bretońsku w wersji wegetariańskiej? Smakuje wybornie, można ją podać wszystkim jaroszom. Zobacz, jak wykonać typowe polskie danie!

Niebieskie paznokcie – wzory

Dla Pań szukających nowych wyzwań, odważnych i niebanalnych proponowany jest kolor niebieski na paznokciach. Śmiały, żywy, doda pewności niejednej kobiecie. Niebieski neonowy (nie miętowy!) staje się hitem nadchodzącego sezonu, przyciągnie uwagę niejednego męskiego spojrzenia.

Zobacz też

Ile powinno ważyć dziecko? Prawidłowa waga dziecka

Waga dziecka jest częstym powodem zamartwiania się rodziców. Jednych trapi nadwyżka kilogramów u dziecka, które ma zadziwiające duży apetyt, drugich z kolei chudość malucha, za którym trzeba biegać z widelcem, by cokolwiek zjadło.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: