Makijaż kosmetykami mineralnymi

Makijaż    
ocena

W ostatnich czasach kosmetyki mineralne stały się bardzo popularne i modne, a firmy zaczęły nazywać produkty „mineral”. Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki tego rodzaju wytwarzane są ze sterylizowanych i startych na proszek minerałów. W celu uzyskania różnych kolorów, proszek zostaje zmieszany z wszelkiego rodzaju kolorowymi barwnikami.

Makijaż kosmetykami mineralnymi

http://pixabay.com

Kosmetyki takie mają wiele zalet, takich jak: brak konserwantów, substancji zapachowych, oleju, wosku. Dzięki tym właściwościom nie podrażniają skóry, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród osób z wrażliwą lub atopową skórą. Kolejną zaletą jest zawartość minerałów, które pielęgnują naszą cerę (wapń, magnez, cynk). Co równie ważne, makijaż mineralny jest łatwy do nałożenia, trwały i łatwy do zmycia. Musimy jednak rozróżniać kosmetyki, które stanowią mieszankę minerałów od kosmetyków, które zawierają w swej nazwie słowo „mineralny”, lecz są tylko dodatkiem do długiej listy konserwantów.

Kosmetyki mineralne potrzebują do aplikacji specjalnego pędzla – tzw. kabuki, który posiada gęste włosie, i jest bardzo elastyczny. Nabieramy niewielką ilość podkładu, wcierając we włosie pędzelka, po czym rozprowadzamy po skórze kolistymi ruchami. Nakładanie rozpoczynamy od partii środkowych policzka, przechodząc kolejno do czoła, nosa, brody i powiek. Korektor, jeżeli jest konieczny np. do zakrycia cieni pod oczami, nakładamy od zewnętrznego kącika oka w kierunku nosa.

Cienie do powiek nakłada się identycznie jak typowe cienie, jednak mineralne preparaty sprawiają iż makijaż jest lekki i świeży. Mineralny makijaż oczu wygląda bardzo naturalnie, nie podrażnia osób nawet z alergią. Makijaż kończymy zaakcentowaniem kości policzkowych mineralnym różem, nakładamy niewielką ilość i rozcieramy okrężnymi ruchami. Aby optycznie wyszczuplić twarz, nakładamy mineralny puder brązujący od środka twarzy na zewnątrz.

Ceny kosmetyków mineralnych nie należą do niskich, jednak fakt, że pochodzą tylko z naturalnych składników, nie zawierają talku, konserwantów, co powinno rekompensować cenę. W dodatku, do wykonania takiego makijażu zużywamy bardzo mało preparatów, mniej od standardowych, na czym również zyskujemy. Kosmetyki mineralne są bardzo wydajne.

Triki warte do zastosowania przy makijażu mineralnym:

1) Aby uniknąć plam, nakładamy podkład na skórę suchą, gdy krem nawilżający już się wchłonie.
2) Jeżeli mamy problemy z nałożeniem podkładu mineralnego, możemy go zmieszać z kremem nawilżającym w celu łatwiejszej aplikacji.
3) Również za jasny lub za ciemny podkład spowoduje powstawanie plam, dlatego też podkład powinien być idealnie dobrany.
4) Niedoskonałości skóry poprawiajmy korektorem po nałożeniu podkładu, a nie przed (z wyjątkiem korektora zielonego na naczynka).
5) Jeżeli nałożymy cienie wilgotnym aplikatorem, będą się dłużej trzymały.

Jakich kosmetyków do makijażu używacie najczęściej? Które szczególnie polecacie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =