Makijaż permanentny brwi

Makijaż    
ocena

Zadbane brwi nadają twarzy wyraz i stanowią o harmonii rysów. Możemy dzięki nim wyglądać groźnie lub mieć pogodny wyraz twarzy – wystarczy jeden ruch łuków brwiowych. Obecnie, dzięki stałemu postępowi medycyny, nawet osoby niezbyt hojnie obdarzone przez naturę, mogą cieszyć się pięknymi łukami brwiowymi.

Makijaż permanentny brwi

sxc.hu

Makijaż permanentny stał się popularny pod koniec lat osiemdziesiątych. Obecnie znajduje zastosowanie jako zabieg upiększający i korygujący niedoskonałości twarzy. Makijaż permanentny zyskuje coraz więcej zwolenniczek, ponieważ jest skuteczną alternatywną dla tego tradycyjnego Umożliwia on skorygowanie linii ust, ich uwydatnienie i powiększenie oraz wypełnienie dowolnym kolorem. Służy również do korekty brwi i linii oczu.

Dobierając makijaż do naszego typu urody powinniśmy pamiętać, że profesjonalnie wykonany powinien dodawać nam urody, a on sam powinien zostawać niewidoczny. Makijaż permanentny wielu osobom kojarzy się groźnie – z bólem, tatuażem, nieodwracalnymi zmianami, a przecież profesjonalnie wykonany, ma na celu uwydatnienie lub skorygowanie rysów twarzy W rzeczywistości zabieg jest bezbolesny i polega na wprowadzeniu pigmentu tyko w warstwę naskórka, a nie - jak  to jest w przypadku tatuażu – w skórę właściwą. W związku z tym utrzymuje się od 3 do 5 lat, następnie stopniowo blednie, a kolor schodzi wraz ze złuszczającym się naskórkiem. Z zasady lepiej trzyma się na skórze tłustej niż tej przesuszonej i cienkiej.

Makijaż brwi

Jego wykonanie polega na zaznaczeniu konturu brwi, a potem linergistka (osoba dokonująca zabiegu) delikatnie rysuje poszczególne włoski, aby efektem były gęstsze brwi. Po wykonaniu zabiegu należy odczekać i nie bać się, że brwi są tak wyraźne i ciemne jak  w dniu zabiegu. Skóra na brwiach się złuszczy, co w efekcie daje kolor jaśniejszy o połowę w przeciągu paru dni, dzięki czemu otrzymamy wymarzone łuki brwiowe. W efekcie zabiegu uzyskać możemy ładniejszy kształt, wyrównanie asymetrii oraz zagęszczenie, co stworzy wrażenie posiadania przez nas większej liczby włosów. Podstawa to dobór pigmentu, tak aby pasował do naszej karnacji. Kolory są różne – od jasnych brązów i beżów (przeznaczonych dla  blondynek), aż po głębokie czernie. Barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, są bezpieczne, nietoksyczne, nie powodują podrażnień skóry czy alergii.  Efekt, jaki chcemy osiągnąć, to naturalność i świeżość więc dobór barw, pasujący do naszego typu urody, jest bardzo ważny.

Makijaż permanentny oczu

Szczególnie warto zdecydować się na niego, gdy mamy jasną oprawę oczu lub po prostu brakuje naszym rysom wyrazistości. Nic tak nie sprawi, że nasze oczy będą wyglądać pięknie jak dobry i trwały rysunek kreski na powiece. Wyznacznikiem idealnego kształtu oka jest form migdała - musimy więc pamiętać, aby oczy nie były ani zbyt wąskie, ani za bardzo okrągłe. W trakcie zabiegu robi się kreski na górnej i dolnej powiece (dokładnie pomiędzy rzęsami). Dzięki temu mamy bardziej wyraziste spojrzenie,  optyczne powiększenie oczu i zagęszczone rzęsy. Zabieg nie  powinien boleć, a nasze przygotowanie do niego ogranicza się tylko do stawienia się w gabinecie z wypoczętymi oczami.

Makijaż permanentny ust

Przed zabiegiem należy je natłuszczać, ponieważ - w przypadku gdy są popękane - barwnik wniknie w ich powierzchnie nierównomiernie. Przed zabiegiem należy przyjmować leki przeciw opryszczce (bez względu na to, czy ma się do niej skłonność czy nie). Po zabiegu usta smaruje się tłustym kremem i unika się opalania przez miesiąc. Usta, dzięki zabiegowi, zyskują intensywniejszy od naturalnego kolor, wzmocniony lub zmieniony kontur oraz efekt optycznego powiększenia i wypełnienia.

Gdzie go wykonać?

Makijaż permanentny wykonuje się u  linergistki i powinna być to osoba przez nas sprawdzona tzn. – warto dowiedzieć się czy posiada odpowiednie wykształcenie, potwierdzone dyplomami i certyfikatami. Powinna posiadać portfolio ze zdjęciami zabiegów, które wykonała, jak również dobre kosmetyki i sprzęt do wykonywania makijażu. Najlepiej byłoby wykonać zabieg u linergistki, u której był już ktoś znajomy. Profesjonalna osoba doradzi nam odpowiedni kolor (nie wierzmy, że każde brwi robi się czarną kreską) i pasujący do naszej twarzy kształt brwi. Dobrym kryterium wiarygodności jest też cena. Nie wierzmy zabiegom w promocji za 599, 99. Niestety makijaż permanentny do tanich nie należy i cena zabiegu waha się między 1200 a 1500 zł.

Makijaż trwały służy nam aby:

- skorygować kształt łuku brwiowego tak, aby pasował do kształtu twarzy,
- poprawić kolor brwi,
- powiększyć optycznie oprawę oczu
- nadać ustom seksowny kształt i barwę,
- skrócić czas porannego makijażu,
- zatuszować brak brwi, rzęs (np. po chemioterapii),
- dla osób słabo widzących - by nie męczyć się z malowaniem oczu przy zdjętych okularach.
- zapomnieć o konieczności poprawiania makijażu po wyjściu z wody czy po uprawianiu sportu

Niestety, nie każdy może poddać się makijażowi permanentnemu. Przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju makijażu jest niewiele ale są dość poważne: choroba nowotworowa, cukrzyca, ciąża, karmienie piersią. Nie powinny go wykonywać również osoby cierpiące z powodu infekcji czy opryszczki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =