Makijaż ust - krok po kroku

Makijaż    
ocena

Zmysłowe i piękne wargi dodają kobiecie atrakcyjności. Teoretycznie umalowanie ust wydaje się być zabiegiem nieskomplikowanym a jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak umalować, w sposób profesjonalny usta. Istotną sprawą, jak w przypadku każdego makijażu, jest dobór kolorów tak, aby harmonizowały z urodą danej osoby.

Makijaż ust - krok po kroku

sxc.hu

Matowe, ciemne kolory mają te cechę, iż pomniejszają i nadają wargom zacięty wygląd. Nie są więc to odcienie wskazane dla kobiet o wąskich ustach. Te panie powinny raczej obrysowywać usta konturówką po zewnętrznej krawędzi a na koniec wypełniać je jasnym błyszczykiem.

Z kolei jasne, połyskujące błyszczyki dają efekt odwrotny, czyli seksownie powiększają wargi. Jeśli więc masz zbyt duże usta powinnaś ich unikać, gdyż blask doda wargom objętości co sprawi, że będą wyglądać jak po nieudanym zabiegu wszczepienia kolagenu. W tym wypadku lepiej, obrysuj je konturówką po wewnętrznej stronie krawędzi warg, a potem pomaluj ciemną, matową szminką

Asymetrycznym ustom uroku dodadzą pastelowe, neutralne błyszczyki zaś ciemne szminki tylko uwydatnia asymetrię. w intensywnych odcieniach. Jeśli chcemy powiększyć górną wargę to powinniśmy obrysować je, po zewnętrznej stronie krawędzi, a dolną część ust - po wewnętrznej krawędzi

A teraz etapy niezbędne przy malowaniu ust:

Pierwsza czynność  to odpowiednie przygotowanie ust poprzez nałożenie na ich powierzchnię kremu nawilżającego, który znacznie usprawni nakładanie pomadki później. Druga czynność to pudrowanie ust, powinno być to zrobione za pomocą specjalnego pędzelka.

Teraz możemy przystąpić do obrysowania kontur warg za pomocą konturówki, dzięki której możemy skorygować niedoskonałości kształtu ust. Ważne jest abyśmy górną wargę obrysowali od środka wargi i schodzimy ku kącikom ust.  Obrysowywanie dolnej wargi powinno zaś odbywać się od strony lewej do strony prawej. Konturówka  musi mieć odcień jaśniejszy od koloru szminki. Etap kolejny i bardzo ważny to wypełnienie narysowanego konturu szminką. Powinna być nakładana precyzyjnie i dokładnie  - bez wychodzenia poza zaznaczone kontury. Pomadkę najlepiej aplikować pędzelkiem co umożliwia kontrolę intensywności nakładanej barwy. Oczywiście robimy tak jeśli w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze szminką w płynie.


Pomadka, w formie stałej,  powinna być nałożona raz. Usta lekko odciskamy na chusteczce i wtedy można pomalować je po raz drugi. Unikniemy wtedy mało estetycznych śladów po szmince na zębach.  Należy również pamiętać o lekkim rozchyleniu ust w trakcie ich malowania.

Na sam koniec wskazane jest użycie błyszczyka, na przykład takiego, który powiększa usta. Zawiera on składniki pobudzające krążenie jak papryczka, chili lub mięta pieprzowa. Uczucie chłodu i mrowienia po chwili ustępuję – dając efekt pięknym i pełnym wargom.

Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

jak malować usta

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać perfekcyjny makijaż ust:


Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

jak malować usta

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać perfekcyjny makijaż ust:


Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =