Makijaż wieczorowy - jak zrobić?

Makijaż    
ocena

Impreza czy inne „wielkie wyjście” to okazja , której warto nadać specjalną oprawę. A co lepiej dodaje szyku niż naprawdę wystrzałowy, wieczorowy makijaż? Ważny jest wybór kolorów, zdecydujmy się użyć bardziej wyrazistych aby podkreślić oczy. Wynika to z faktu, iż zarówno światło świec jak i światło elektryczne powodują efekt pochłaniania kolorów a przecież zależy nam na byciu widoczną?

Makijaż wieczorowy - jak zrobić?

Graeme Weatherston / FreeDigitalPhotos.net

Główna zasada, na której należy oprzeć make-up wieczorowy, to nadanie konturom twarzy wyrazistego wyglądu. Możemy więc wybrać kontrastowe, bardziej odważne niż do tej pory przez nas używane cienie. Nie zapominamy także o nałożeniu większej ilości różu i tuszu do rzęs. Jeśli chcemy zaszaleć możemy zdecydować się na przyklejenie sztucznych rzęs czy użyciu pudru z drobinkami złota na twarz i dekolt.

Wykonanie makijażu rozpoczynamy od aplikacji podkładu, pamiętając o wcześniejszym oczyszczeniu i nawilżeniu twarzy. Powinien być on dobrej jakości, aby uniknąć nieestetycznych grudek czy wręcz efektu spływania podkładu po twarzy kiedy zgrzejemy się na przykład tańcem. Później, na całą twarz – razem z powiekami - nakładamy sypki, transparentny puder. Na przypudrowanych w ten sposób powiekach cienie będą lepiej się trzymać.

Teraz pozostaje nam zaznaczyć linię rzęs na górze i do połowy na dole, a pomocą miękkiej, najlepiej brązowej kredki.  Pędzelkiem lub aplikatorem nakładamy na ruchomą część powiekę cień. Nanosimy je na całą górna powiekę oraz w wewnętrznym załamaniu oka i na dole. Ten sam cień musi być użyty do podkreślenia dolnej powieki, przy czym należy mocniej podkreślić je od strony zewnętrznej. Pod brwi kładziemy, cień jasny i rozcieramy go na granicy z szarym  cieniem Z kolei cień o kolorze ciemnym aplikujemy na wcześniej narysowaną kredką kreskę. Rozcieramy go dzięki czemu najmocniej podkreślimy zewnętrzną część oka. Potem dokładnie tuszujemy już tylko rzęsy, a policzki podkreślamy delikatnie różem.

Jeśli decydujemy się na mocny i wyrazisty makijaż oka – wystarczy usta pociągnąć błyszczykiem. Na przykład takim, który wydatnie je powiększa (zawiera pieprz, który podrażnia wargi czyniąc je większymi). Jeśli jednak chcemy podkreślić usta warto zdecydować się na kolor czerwony. Jeśli jesteśmy tradycjonalistkami nasz wieczorowy makijaż może wyglądać jak te w latach 60, czyli mocno podkreślone „kocie” oko, najczęściej ciemnymi cenami oraz czerwone bądź pociągnięte tylko błyszczykiem usta. Używamy do niego cieni: niebieskich, różne odcienie fioletu, granatu, grafit. Drugi trend, dla bardziej odważnych wiąże się ze stosowaniem kolorów kontrastowych. Liczy się wyobraźnia i fantazja czyli norma, w tym wypadku, są sztuczne rzęsy, ozdoby (przyklejanki), a nawet malunki na twarzy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =