Podkład do cery trądzikowej - jaki wybrać?

Makijaż    
ocena

Cera trądzikowa jest bardzo trudna do pielęgnacji. Problematyczny jest także właściwy dobór kosmetyków kryjących. Czy istnieje skuteczny fluid, który ukryje niedoskonałości i doraźnie usunie problem?

Podkład do cery trądzikowej - jaki wybrać?

www.sxc.hu

Trądzik to defekt skóry, który dotyka nie tylko młodzieży, dermatolodzy diagnozują go także u wielu dorosłych. W obu przypadkach często konieczne jest długotrwałe i wielofazowe leczenie. Kiedy mamy brzydką cerę, drastycznie spada nasza pewność siebie. Unikamy spotkań towarzyskich, w trakcie kontaktów z ludźmi nie patrzymy im w oczy. Jedynym sposobem zminimalizowania problemu jest dobór odpowiednich kosmetyków kryjących, które zamaskują defekty skóry i jednocześnie nie pogorszą jej stanu.

Wybierając podkład do skóry trądzikowej należy wybrać dobrej jakości preparat, który nie blokuje skóry. Fluid, który pozwala skórze oddychać nie powinien intensyfikować niepożądanych objawów. Zanim jednak zastosujemy dany kosmetyk, skonsultujmy się z lekarzem prowadzącym leczenie trądziku, który dobierze odpowiedni fluid, korektor a nawet bazę wyrównującą. Korzystając z rady swojego dermatologa będziesz miał pewność, że twoje kosmetyki można równolegle stosować z zaleconymi substancjami leczniczymi.

Kupując fluid, jeśli masz możliwość, wybierz przeznaczony do cery trądzikowej. Zwróć także uwagę na opakowanie - niewskazane są wymyślne aplikatury, które mogą roznosić bakterie, negatywnie wpływające na stan naszej cery. Akcesoria, które służą do nakładania fluidu, pudru, czy różu powinniśmy często wymieniać lub myć szamponem. Zakupiony podkład należy szczelnie zamykać, aby zmniejszyć ryzyko przedostania się do niego kurzu. Warto także przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu, ponieważ takie środowisko nie sprzyja rozwojowi bakterii. Przed wykonaniem makijażu, zawsze myj ręce oraz rozpoczynaj od oczyszczenia skóry twarzy. Fluid nakładaj na osuszoną skórę, jeśli jest ona zbyt sucha możesz użyć antybakteryjnego kremu nawilżającego, koniecznie typu oil frez.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =