Przedłużanie rzęs - jak zrobić?

Makijaż    
ocena

Długie, gęste i piękne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie wszystkie zostały nimi obdarzone. Niemal każda z nas musi nieco poprawiać Matkę Naturę uciekając się do kosmetyków i zabiegów kosmetycznych sprawiających, że nasze rzęsy wyglądają atrakcyjniej i bardziej kusząco.

Przedłużanie rzęs - jak zrobić?

sxc.hu

Od zalotek przez wydłużające, podkręcające i zagęszczające tusze do rzęs, kończąc na zabiegach kosmetycznych przedłużających i zagęszczających rzęsy trwale. O tym, na co się zdecydujemy tak naprawdę decydują nasze upodobania oraz kwota, którą możemy przeznaczyć na upiększenie i poprawienie swojego wyglądu.
   
Do najczęściej używanych kosmetyków, którymi korygujemy kształt naszych rzęs każdego dnia należą tusze do rzęs. Sklepy i drogerie kosmetyczne oferują całą gamę tego rodzaju kosmetyków, w zależności od tego, czego potrzebujemy i czym chcemy wykonać makijaż oka. Jednak doskonale podkręcone i perfekcyjnie długie rzęsy to nie tylko zasługa samego tuszu, ale także różnego rodzaju tricków i zabiegów, które pomogą w uzyskaniu doskonałego wyglądu.
   
W podkręcaniu rzęs doskonale sprawdza się użycie zalotki, jednak należy pamiętać, aby użyć jej przed nałożeniem tuszu, aby rzęsy się nie posklejały i nie załamały. Następnie warto przed użyciem tuszu przypudrować nieco rzęsy, wtedy będzie on lepiej przywierał do rzęs, nadając im dokładnie taki wygląd jaki chcemy, odpowiednio manewrując szczoteczką do tuszu. Rzęsy malujemy przykładając szczoteczkę u ich nasady i delikatnie okręcając szczoteczką wokół jej własnej osi, dzięki czemu rzęsy będą dokładniej umalowane i lekko podkręcone. Po wytuszowaniu rzęs, jednak przed ich wyschnięciem, aby ich nie potargać i nie połamać, dobrze jest przeczesać je specjalną szczoteczką do rzęs. Ponadto, aby rzęsy wydawały się grubsze i bardziej gęste, należy - również przed ich wyschnięciem -  nałożyć kolejną warstwę tuszu, jednak tym razem już nieco mniej.
   
Inną metodą, jednak zdecydowanie bardziej kosztowną jest trwałe przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym. I choć jeszcze nie tak dawno zabieg ten polegał na przyklejaniu i odpowiednim utrwalaniu sztucznych rzęs na całej długości powieki, co niestety dawało dość sztuczny wygląd, w tym momencie najmodniejszy jest zabieg nazywany „jeden do jednego” dający zdecydowanie naturalniejszy efekt. Polega on na przyklejaniu po jednej sztucznej rzęsie pomiędzy naturalnymi. Są one wykonywane z protein jedwabiu, co nadaje im najlepszy, najbardziej naturalny wygląd.
   
Ze względu na złożoność całego zabiegu, jest on niezwykle czasochłonny, więc decydując się na jego wykonanie należy zarezerwować sobie sporo czasu. Również cena sprawia, że na jego wykonanie nie może pozwolić sobie każda kobieta. Waha się ona bowiem w granicach 700-1200 zł.
   
Jak zapewniają specjaliści, jest to zabieg zupełnie bezpieczny dla zdrowia, efekt utrzymuje się od około 6 do 8 tygodni, jednak aby przez cały ten czas rzęsy wyglądały perfekcyjnie, konieczne jest ich poprawianie i kontrola ich stanu co 4 tygodnie. Każda decydująca się na niego kobieta może wybrać spośród wielu rodzajów rzęs, różniących się długością, kształtem, grubością i kolorem, co pozwala na ich idealne dopasowanie do naturalnych rzęs.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =