Sztuczne rzęsy - jak je założyć?

Makijaż    
ocena

Przestały już być atrybutem aktorek i modelek. Są obecnie na tyle dostępne i tanie, że każda kobieta – bez poddawania się specjalnym zabiegom kosmetycznym - może mieć długie i piękne rzęsy. Nakładanie sztucznych rzęs jest trudną czynnością i wymaga sporej precyzji. Warto więc, na kilka dni przed ważnym dla nas wyjściem, przeprowadzić próbę generalną z ich nałożeniem.

Sztuczne rzęsy - jak je założyć?

flickr.com

Jak przykleić sztuczne rzęsy

Istotne jest zmierzenie rzęs przed ich nałożeniem. Jeżeli są za długie to można je delikatnie przyciąć. Chcemy przecież wyglądać naturalnie, a nie jak byśmy się udawały na bal przebierańców. Nie wolno tego robić na rzęsach już przyklejonych, bo możemy zniszczyć zarówno je jak i nasze naturalne. Zasada jest następująca – syntetyczne rzęsy mają być tylko trochę dłuższe od prawdziwych (jest to szczególnie ważne dla kobiet noszących okulary). Aby oko wyglądało pięknie, sztuczne rzęsy powinny być przyklejone także w zewnętrznych kącikach oczu. Efekt taki uzyskamy za pomocą rzęs doczepionych do paska. Wystarcz odciąć kawałek potrzebnej długości.

Do przyczepiania rzęs stosuje się klej, którego użycia często rodzi problemy. Ważne, aby nie było go za dużo – ryzykujemy podrażnienie spojówek. Jeśli już nas to spotkało to nie ma rady i trzeba odkleić rzęsy, a oko przemyć wodą. Klej nakładamy na rzęsy, a nie na skórę powieki.

Po nałożeniu czekamy 10 sekund, a potem delikatnie i starannie dociskamy je do powieki na całej długości. Możemy sobie pomóc patyczkiem kosmetycznym

Warto przed przyklejeniem rzęsy obrysować kredką kontur oka, co wyznaczy nam miejsce, gdzie rzęsy mają się znajdować. Potem wystarczy już tylko wytuszować oko aby klej nie był widoczny.
Nie przyklejaj rzęs zbyt wysoko, bo w efekcie będziemy miały dwa ich rzędy, a nie jeden, o podwójnej grubości. Syntetyczne rzęsy muszą mieszać się z normalnymi.

Zanim zdejmiesz rzęsy rozpuść klej kremem, a po ich usunięciu przetrzyj powieki mleczkiem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =