Trwały makijaż - krok po kroku

Makijaż    
ocena

Makijaż, który długo utrzymuje się na twarzy to marzenie każdej kobiety. Trudno bowiem mieć przy sobie wszystkie niezbędne kosmetyki oraz czas i miejsce – do wykonania poprawek. Na szczęście postęp technologiczny stworzył produkty, które wytrzymują więcej niż miało to miejsce w przeszłości.

Trwały makijaż - krok po kroku

sxc.hu

Trwały podkład

Makijaż powinien być subtelny, ale jednocześnie wytrzymały czyli nadawać się np. na cały dzień do pracy. Podstawą jest, przy porannym malowaniu, nałożenie odpowiedniej bazy (najlepiej bazę beztłuszczową), podkładu (matującego) i pudru. Zanim to zrobisz upewnij się, że masz odpowiednio nawilżoną twarz - przesuszona skóra szybciej wchłonie podkład. Warto zainwestować w dobry podkład czyli taki, który zamknie pory i zapobiegnie błyszczeniu się skóry. Aby podkład perfekcyjnie harmonizował ze skórą i długo się na niej utrzymał nakładaj go specjalną techniką. Za pomocą gąbeczki aplikuj podkład na skórę miejscowo na wszystkie partie twarzy od czoła, na nos, brodę, poprzez policzki, a na końcu w pobliżu okolic oczu i ust. Właściwy kierunek to środek - boki – dół. Nadmiar podkładu wycieramy chusteczką bądź płatkiem kosmetycznym  – nie ma nic bardziej frustrującego niż konieczność przebierania się  z powodu plam z podkładu na ubraniu. Warto jeszcze wygładzić brwi patyczkiem higienicznym, ponieważ resztki podkładu mogą schować się między włoskami.

Cienie, które pozostają  na powiekach

Gdy odpowiednio przygotujemy twarz to możemy przystąpić do malowania oczu. Kreskę prowadzimy u nasady górnych rzęs oraz dolnych, a potem ją rozcieramy. Następnie malujemy powieki cieniem, najlepiej gdy jest w kolorze pasującym do naszego typu urody oraz koloru oczu Aby utrzymywały się długo warto zainwestować w bazę pod cienie. Jeśli tego nie mamy - należy najpierw nałożyć cienie w kremie, a potem, na ciągle się klejące, nałożyć cień suchy. Ten trik pomoże przedłużyć trwałość makijaż oczu dłużej, niż byłoby to możliwe przy zastosowaniu samego suchego cienia.

Pomadka, która nie znika

Szminka trzyma się najlepiej na wargach, które są gładkie i wypielęgnowane.  Można to uzyskać stosując, raz na trzy dni peeling ust prze minutę, zwykłym cukrem. Malowanie zaczynamy od nałożenia małej ilości podkładu, który rozprowadzamy na  ustach. Potem obrysowujemy wargi konturówką a potem nakładamy pomadkę, przy czym powinno się usta malować od zewnętrznych kącików, a nie od środka  Warto zainwestować w pomadkę, która dłużej pozostaje na wargach. Potem odciskamy usta na chusteczce i malujemy jeszcze raz. Tak przygotowany makijaż powinien wytrzymać trudy dnia i nocy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =