Zasady makijażu u kobiety dojrzałej

Makijaż    
ocena

Osiągnięcie przez kobietę pewnego wieku wcale nie oznacza, że musi ona zrezygnować z makijażu i przestać zabiegać o swój atrakcyjny i zadbany wygląd. Makijaż w pewnym wieku nadal jest pożądany, jednak aby nie straszył swoją intensywnością powinien być raczej stonowany, ze szczególną uwagą dobrany do urody i wieku.

Zasady makijażu u kobiety dojrzałej

photoxpress.com

Przede wszystkim kosmetyki, których do wykonania używa kobieta dojrzała powinny być dopasowane do jej wieku i związanych z nim potrzeb skóry. Ponadto należy pamiętać, że bardzo wiele kosmetyków wbrew pozorom nie nadaje się dla kobiety starszej, której twarz nierzadko jest już usiana zmarszczkami. Niektóre z nich, np. korektory w sztyfcie, zamiast maskować niedoskonałości skóry, tylko niepotrzebnie wyeksponują zmarszczki, które przy niewielkim wysiłku można bez problemu zatuszować, a zbyt gęste i ciemne podkłady dodadzą tylko niepotrzebnie lat i podkreślą zmarszczki.

Ponieważ największą zmorą dojrzałych pań jest właściwy i delikatny makijaż oczu, który zatuszuje kurze łapki i widoczne pod cieniutką skórą naczynka, doskonały i niezwykle przydatny okaże się tutaj rozświetlający podkład lub puder, który rozjaśni oko, otworzy i doda mu życia. Przy makijażu oka należy pamiętać, że w pewnym wieku należy zrezygnować z ciemnych i intensywnych kolorów cieni w perłowych tonacjach na rzecz pasteli i jasnych odcieni oraz z eyelinerów, które zbytnio obciążą oko. Doskonałe będą tutaj odcienie beżu, pastelowego różu, czy szarości. Z ciemniejszych kolorów będzie pasowała łagodna śliwka, szarości, grafity, granaty i brązy, ale koniecznie te chłodne. Ponadto należy unikać również odcieni pomarańczu i brązu, które nadają twarzy zmęczony wygląd. Jedynym ciemnym akcentem powinien zostać tusz do rzęs, który je podkreśli i nada oku bardziej wyraźny akcent.

Jeśli chodzi o makijaż ust należy najpierw ocenić kondycję skóry wokół nich. Jeżeli jest ona delikatna i cieniutka lepiej zrezygnować z konturówek i ciemnych kolorów. Zdecydowanie lepiej będą wyglądały jasne, naturalne i perłowe szminki i błyszczyki.

Na zakończenie makijażu warto podkreślić różem kości policzkowe. Należy jednak wybrać odcienie naturalne, nie kontrastujące zbytnio zresztą makijażu.

Ponieważ w makijażu dojrzałym, ze względu na pewne charakterystyczne cechy wieku, nie należy skupiać się przede wszystkim na tym, aby był on modny, w najmodniejszych w danym sezonie odcieniach. W starszym wieku należy przede wszystkim skupić się na tuszowaniu niedoskonałości, które niestety mogą pojawiać się coraz częściej i z coraz większą częstotliwością, co jest niestety nieuniknione.

Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

makijaż kobiety dojrzałej

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej:


Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

makijaż kobiety dojrzałej

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej:


Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =