Makijaż Zasady makijażu u kobiety dojrzałej

Zasady makijażu u kobiety dojrzałej

-

Przede wszystkim kosmetyki, których do wykonania używa kobieta dojrzała powinny być dopasowane do jej wieku i związanych z nim potrzeb skóry. Ponadto należy pamiętać, że bardzo wiele kosmetyków wbrew pozorom nie nadaje się dla kobiety starszej, której twarz nierzadko jest już usiana zmarszczkami. Niektóre z nich, np. korektory w sztyfcie, zamiast maskować niedoskonałości skóry, tylko niepotrzebnie wyeksponują zmarszczki, które przy niewielkim wysiłku można bez problemu zatuszować, a zbyt gęste i ciemne podkłady dodadzą tylko niepotrzebnie lat i podkreślą zmarszczki.

Ponieważ największą zmorą dojrzałych pań jest właściwy i delikatny makijaż oczu, który zatuszuje kurze łapki i widoczne pod cieniutką skórą naczynka, doskonały i niezwykle przydatny okaże się tutaj rozświetlający podkład lub puder, który rozjaśni oko, otworzy i doda mu życia. Przy makijażu oka należy pamiętać, że w pewnym wieku należy zrezygnować z ciemnych i intensywnych kolorów cieni w perłowych tonacjach na rzecz pasteli i jasnych odcieni oraz z eyelinerów, które zbytnio obciążą oko. Doskonałe będą tutaj odcienie beżu, pastelowego różu, czy szarości. Z ciemniejszych kolorów będzie pasowała łagodna śliwka, szarości, grafity, granaty i brązy, ale koniecznie te chłodne. Ponadto należy unikać również odcieni pomarańczu i brązu, które nadają twarzy zmęczony wygląd. Jedynym ciemnym akcentem powinien zostać tusz do rzęs, który je podkreśli i nada oku bardziej wyraźny akcent.

Jeśli chodzi o makijaż ust należy najpierw ocenić kondycję skóry wokół nich. Jeżeli jest ona delikatna i cieniutka lepiej zrezygnować z konturówek i ciemnych kolorów. Zdecydowanie lepiej będą wyglądały jasne, naturalne i perłowe szminki i błyszczyki.

Na zakończenie makijażu warto podkreślić różem kości policzkowe. Należy jednak wybrać odcienie naturalne, nie kontrastujące zbytnio zresztą makijażu.

Ponieważ w makijażu dojrzałym, ze względu na pewne charakterystyczne cechy wieku, nie należy skupiać się przede wszystkim na tym, aby był on modny, w najmodniejszych w danym sezonie odcieniach. W starszym wieku należy przede wszystkim skupić się na tuszowaniu niedoskonałości, które niestety mogą pojawiać się coraz częściej i z coraz większą częstotliwością, co jest niestety nieuniknione.

Propozycja makijażu naszego specjalisty – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:

makijaż kobiety dojrzałej

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial – jak wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej:


Propozycja makijażu naszego specjalisty – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:

makijaż kobiety dojrzałej

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial – jak wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej:


Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak stosować kreatynę?

Kreatyna to naturalny, stały element tkanki mięśniowej. Jest niezbędnym składnikiem wielu procesów zachodzących w żywym ustroju, związanych z wytwarzaniem i przemianą energii. Przez sportowców jest uznawana za najlepszy środek na szybki przyrost masy i siły mięśniowej. Przedawkowana może szkodzić.

Pomysły na ciekawą randkę

Kino i kolacja to za już za mało. Jak we wszystkim, tak i w związku liczy się kreatywne podejście do sprawy. Wiadomo, że najważniejsze to być obok siebie i patrzeć sobie w oczy, ale czasami warto tę romantyczna sielankę podsycić jakimś mniej lub bardziej szalonym pomysłem.

Zobacz też

Spaghetti bolognese – przepis

Spaghetti to jedna z tradycyjnych włoskich potraw, choć co do jej pochodzenia istnieją pewne wątpliwości. Zgodnie z legendą pochodzi ono nie z Włoch, a z Chin, skąd przepis przywiózł podróżnik Marco Polo rozpowszechniając go na Półwyspie Apenińskim.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: