Antykoncepcja hormonalna - przypominajka

Miłość    
ocena

Gwarancję skuteczności tabletek antykoncepcyjnych możemy uzyskać jedynie dzięki regularnemu stosowaniu pigułek oraz przyjmowaniu kolejnych dawek o tej samej porze.

Antykoncepcja hormonalna - przypominajka

www.sxc.hu

Pigułki antykoncepcyjne stanowią najskuteczniejszą metodę zapobiegania ciąży. Dzięki niej pozbywamy się także nieprzyjemnych i często bolesnych objawów PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Dodatkowo, dzięki tabletkom krwawienie jest mniej bolesne i zdecydowanie słabsze. Można je stosować przez długie lata, a po odstawieniu nie występują zaburzenia płodności.

Okazuje się, że antykoncepcja hormonalna, w postaci jednoskładnikowych tabletek traci swą niezwykle wysoką skuteczność, jeśli jest nieodpowiednio stosowana. Ginekolog przypisując dane tabletki powinien zawsze przypominać o konieczności regularnego stosowania preparatu. Warto także przeczytać ulotkę informacyjną danych tabletek, by wiedzieć, jaka jest instrukcja postępowania w przypadku pominięcia pigułki.

Badania dowiodły, iż kobiety notorycznie zapominają o wzięciu tabletki. W każdym cyklu pomijana zostaje, co najmniej jedna tabletka, przez ponad połowę pań, stosujących tę formę antykoncepcji. Okazuje się, że pominięcie choćby jednej pigułki w ciągu cyklu, aż 3-krotnie zwiększa ryzyko niepożądanej ciąży.

Przypominajkę stworzono, aby wspomóc zawodną pamięć. Jest to dźwiękowa karta, która pomaga pamiętać o systematycznym zażywaniu tabletek. Skuteczność jej częściowo polega na tym, iż wysyła ona sygnał tak długo, aż kobieta zażyje pigułkę i wyłączy kartę.

Przypominajkę aktywujemy włączając jeden przycisk, służy on także do wyłączenia karty. Są one niezwykle funkcjonalnym dodatkiem do tabletek antykoncepcyjnych. Sygnał, jaki emituje urządzenie przypominając o zażyciu pigułki jest dyskretny i nie narzucający się, lecz nie sposób go zignorować. Ten elektroniczny sygnalizator to, doskonała metoda skutecznie podnosząca efektywność tabletek hormonalnych. Dzięki przypominajce wyrobimy sobie nawyk zażywania tabletki w określonej porze dnia, skuteczniej dbając o swoje bezpieczeństwo.

Stosujecie antykoncepcje hormonalną? Pamiętacie o regularnym zażywaniu pigułek?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =