Chłopak chce „dowodu miłości" - co robić?

Miłość    
ocena

Temat seksu pojawia się w związkach prędzej lub później. Naturalne jest, że dwoje zakochanych w sobie ludzi, pragnie bliskości fizycznej. Podjęcie decyzji o współżyciu nie jest jednak prostą decyzją. Trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Chłopak chce „dowodu miłości

photoxpress.com

Nikt tej decyzji nie może podjąć za nas. Sytuacja jest szczególnie trudna, gdy jedna osoba nakłania drugą. Naciski w stylu „żądam dowodu miłości” mogą popsuć nawet najlepsze relacje. Co robić, gdy to chłopak nalega na seks?

Przede wszystkim sama musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy go kochasz, czy nie masz żadnych co do niego wątpliwości? Zastanów się czy chciałabyś spędzić z nim resztę życia…? Większość nastolatek nie przyjmie takiego pytania… „Przecież rozważam możliwość seksu, nie wiązania się na całe życie!” Czy jesteś jednak świadoma możliwość konsekwencji podjęcia współżycia na całe życie? Nikt nie da tobie gwarancji, że nie zajdziesz w ciążę! Zabezpieczenia, nawet tabletki antykoncepcyjne nie dadzą takiej pewności. W każdych podawane są informacje o możliwości niepełnej ochrony. Czy jesteś gotowa, aby właśnie teraz zostać matką? Liczysz się z tym, że przez to będzie trudno ukończyć szkołę, nie mówiąc już o reakcji rodziny i najbliższego otoczenia? Pamiętaj, że ewentualne konsekwencje seksu najboleśniej odczujesz ty. Czy chłopak, z którym miałabyś zacząć współżycie jest odpowiedzialny? Jak zachowałby się na wypadek ewentualnej ciąży? Porozmawiaj z nim o tym. Nie daj się przekonać na niewinne pieszczoty, na petting, na stykanie się narządami płciowymi. Plemniki nie są obecne tylko w spermie. Poza tym, gdy bardzo się pobudzicie, trudno będzie powstrzymać się w odpowiednim momencie.

Musisz szczerze sobie odpowiedzieć czy jesteś gotowa na seks. Jeśli masz wątpliwości, nie rób tego. Gdy ulegniesz presji chłopaka i znajomych, możesz później bardzo żałować. Powinna być to twoja decyzja – podjęta świadomie i odpowiedzialnie, w przekonaniu ogromnej miłości i w poczuciu, że jest tobie z tym dobrze. Nie bój się powiedzieć chłopakowi, że nie jesteś gotowa. Masz do tego prawo! Przygotuj się na ewentualne próby manipulacji „Jeśli się nie zgodzisz - z nami koniec”. Czy zależy ci, żeby być z chłopakiem, który coś od ciebie wymusza? Pamiętaj, że kochający partner, choć będzie mu z pewnością trudno, uszanuje twoją decyzję i poczeka. Stare porzekadło mówi, ze jeśli kocha – to poczeka. Jeśli rzeczywiście odejdzie, będziesz miała odpowiedź czy była to prawdziwa miłość…

Czy jesteś gotowa na seks? Czy uważasz, że Twój chłopak powinien wymagać od Ciebie "dowódów miłości"?

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =