Co robić, gdy związek się rozpada?

Miłość    
ocena

Czasami kryzys w związku może spowodować, że znajdzie się on na krawędzi rozpadu. Zwykle w takiej sytuacji para chce zrobić wszystko, żeby ratować relację. Nie zawsze jednak jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Co zatem robić w momencie, kiedy związek się rozpada?

Co robić, gdy związek się rozpada?

photoxpress.com

Wyciszenie emocji – Zwykle kiedy ludziom grozi rozstanie, poziom emocji jest tak ogromny, że trudno o jakiekolwiek porozumienie. Jeśli każda ze stron pragnie przede wszystkim wykrzyczeć własne racje i pokazać, jak bardzo partner jej nie rozumie, trudno obiektywnie ocenić szanse związku na przyszłość. Czasami sytuacja może się przedstawiać znacznie gorzej niż wygląda realnie. Tym bardziej, że w wielu związkach problemy nie rodzą się na bazie zasadniczych różnic między partnerami, ale wynikają z zakłóconej komunikacji. Najczęściej chodzi po prostu o nawarstwienie masy drobiazgów, które dopiero razem wziąwszy tworzą pozory nierozwiązalności.

A może terapia – Jeśli nie ma szans na indywidualne porozumienie, warto skorzystać z pomocy terapeuty. Jest to na pewno nieoceniona szansa na uratowanie związku. Oczywiście obie strony muszą chcieć w niej uczestniczyć. Jeżeli jedno z partnerów nie wyobraża sobie  rozwiązywać swoich problemów z udziałem ingerencji osoby z zewnątrz, jego zdanie powinno zostać uszanowane. Rezultaty terapii są bowiem ściśle uzależnione od wewnętrznego zaangażowania osób biorących w niej udział.

Wspólne wakacje – Czasami problemy w związku wynikają głównie z tego, że ludzie nie mają dla siebie czasu. Codzienne zabieganie, stres i nawał obowiązków nie sprzyjają relaksowi w ramionach ukochanej osoby. W takiej sytuacji najdrobniejsza sprzeczka urasta do rangi wielkiego problemu. Dlatego świetne rezultaty może przynieść dla związku wspólny wyjazd. Oderwanie się od zabójczej rutyny, nowa sceneria i dużo bliskości mogą sprawić, że partnerzy na nowo odkryją swoją miłość.

Czasowe rozstanie – Czasami dobre rezultaty można również osiągnąć przez chwilowe rozstanie. Niektórzy dopiero w tak ostatecznej sytuacji uświadamiają sobie, że jednak chcą być razem. Jednak uwaga! To rozwiązanie może też przynieść odwrotne skutki. Zwłaszcza jeśli na przykład mężczyzna wyprowadzi się od żony i dzieci, powrót do kawalerskiego trybu życia często będzie miał dla niego urok odzyskanej wolności. Ratowanie związku zawsze najlepiej wychodzi we wspólnym życiu – dzięki wspólnym sukcesom i porażkom.

UWAGA!

Nic za wszelką cenę
Oczywiście nie zawsze związek da się uratować i czasami dla dobra obu stron lepszym wyjściem jest po prostu rozstanie. Jeżeli ludzie rozmijają się ze sobą na wszystkich płaszczyznach życia, bycie razem za wszelką cenę może się przerodzić w prawdziwą gehennę.

Jakie są Wasze metody na ratowanie związku? Podzielcie się nimi z nami!

OCENA
4.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =