Co to jest, na czym polega zdrada emocjonalna?

Miłość    
ocena

Zdrada miewa różnorodne oblicza i odcienie. Okazuje się, że nie zawsze musi dojść do fizycznego zbliżenia, żeby mówić o niewierności. Taką sytuacją jest zdrada emocjonalna, czyli psychiczna nielojalność wobec partnera. Na czym dokładnie polega ten typ zdrady?

Co to jest, na czym polega zdrada emocjonalna?

photoxpress.com

W głowie. Można powiedzieć, że każda zdrada zaczyna się w głowie, ale zdrada emocjonalna zwykle się tu również kończy. Jednym z jej aspektów jest ciągłe myślenie o innej osobie. Chodzi o myślenie na tyle intensywne, że platoniczna kochanka czy kochanek całkowicie pozbawia stałego partnera naszej uwagi. Zdrada emocjonalna to coś znacznie więcej niż tylko erotyczne fantazjowanie o przystojnym koledze. W grę wchodzi tu autentyczne zaangażowanie. Przestają nas interesować sprawy męża czy żony, natomiast najmniejszy problem „przyjaciela” spędza nam sen z powiek.

W pamięci. Kolejnym elementem zdrady emocjonalnej bywa całkowite zdominowanie przez kochanka naszej pamięci. Często mówi się, że osoba dopuszczająca się psychicznej niewierności jest zdystansowana wobec partnera i nieobecna. Ciągle rozpamiętuje spotkania z innym i nieustannie za nim tęskni. W tym sensie zdrada emocjonalna może dotyczyć na przykład byłej partnerki, z którą mężczyzna musiał z jakiś powodów się rozstać, ale jej osoba nadal dla niego wiele znaczy.

W sercu. Psychiczna niewierność polega również na głębokim zaangażowaniu uczuciowym w relację poza stałym związkiem. Niektórzy twierdzą nawet, że taka forma nielojalności jest dla nich bardziej dotkliwa, ponieważ narusza same fundamenty małżeństwa. Trzecia osoba nie posiada wprawdzie ciała naszego ukochanego, ale za to zostaje obdarzona wszystkim tym, co należy się nam samym – jego miłością, uwagą, wsparciem.

W kalendarzu. Zdrada emocjonalna nieuchronnie wiąże się także z poświęcaniem czasu komuś innemu niż stałemu partnerowi. Ta cecha niewierności bywa szczególnie raniąca. Przy dzisiejszym tempie życia, kiedy jesteśmy stale zabiegani,  obdarzenie kogoś naszym cennym czasem nabiera wyjątkowego znaczenia. Dlatego uświadomienie sobie, że ukochany zamiast wybrać się z nami na spacer wolał pójść do kina z „koleżanką” jest naprawdę bolesne.

UWAGA!

Zdrada emocjonalna narusza najbardziej elementarne zasady związku partnerskiego. Jest dużym obciążeniem psychicznym dla obojga partnerów i mimo że najczęściej nie wiąże się z seksualną niewiernością, często miewa bardzo niekorzystne skutki.

Czy uważacie, że zdrada emocjonalna, to również zdrada? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
3.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =