Czy długość penisa ma znaczenie?

Miłość    
ocena

Czy rozmiar męskiego penisa ma znaczenie? – oto odwieczne pytanie w dziedzinie seksuologii, na które tak naprawdę nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Mówiąc najbardziej ogólnie, rozmiar ma bowiem takie znaczenie, jakie sami mu przypisujemy.

Czy długość penisa ma znaczenie?

sxc.hu

Dotyczy to zarówno męskich, jak i kobiecych oczekiwań w tej dziedzinie. Już Freud zauważył, że mężczyźni przywiązują ogromną wagę do długości swojego penisa, dlatego  braki w tym zakresie często starają się sobie rekompensować upodobaniem do dużych samochodów.

Chłopcy od najmłodszych lat porównują swojego penisa z penisami kolegów i na tej podstawie często budują sobie obraz siebie jako dorastających mężczyzn. Duży członek jest symbolem płodności i utożsamia się go z możliwością doprowadzenia kobiety na szczyt seksualnej rozkoszy. Tymczasem związek kobiecego orgazmu z rozmiarem męskiego penisa jest raczej niewielki. Wiele pań preferuje orgazm łechtaczkowy, a nawet jeśli tak nie jest, kobieca pochwa podczas stosunku dostosowuje się do wielkości członka mężczyzny.

Poza tym doprowadzenie kobiety do szczytowania nie wiąże się tylko z penetracją, wręcz przeciwnie – wagina staje się wrażliwa na męskie bodźce dopiero w momencie, gdy podniecenie kobiety znajduje się na wysokim poziomie. Zatem penetracja okazałym penisem nic nie da, jeśli wcześniej nie było odpowiedniej gry wstępnej, a nawet może w takiej sytuacji powodować znaczny dyskomfort.

Ponadto najbardziej wrażliwe okolica pochwy znajduje się do kilku centymetrów od wejścia, dlatego długość członka nie ma większego znaczenia. Standardowo w momencie erekcji męski penis ma około kilkunastu centymetrów i taki rozmiar może w pełni zaspokoić kochankę. Jeżeli jednak partnerzy czują, że ich doznania nie są wystarczające, mogą uprawiać seks w taki sposób, który potęguje seksualne wrażenia. Są to wszystkie pozycje, w jakich uda kobiece znajdują się blisko siebie.

Dobre efekty może również przynieść ćwiczenie przez kobietę mięśni Kegla, dzięki którym partnerka będzie mogła odpowiednio mocno zacisnąć ściany pochwy na penisie kochanka. Zdarzają się jednak sytuacje, choć ma to miejsce bardzo rzadko, że męski członek jest zbyt duży w stosunku do rozmiarów pochwy. W tej sytuacji również możliwe są takie modyfikacje w sypialni, które ułatwią intymne zbliżenie. Dobrym pomysłem może okazać się pozycja na jeźdźca, w której kobieta sama reguluje ruchy penisa.

Ogólnie jednak można powiedzieć, że rozmiar penisa nie jest w seksie najważniejszy. Dobry kochanek to bowiem przede wszystkim taki, który potrafi odpowiednio rozbudzić zmysły partnerki, a wtedy droga do spełnienia jest już niezwykle prosta.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =