Czy jestem gotowa na nowy związek?

Miłość    
ocena

Kiedy rozstajemy się z partnerem, często wydaje nam się, że długo nikomu nie zaufamy. Potem jednak poznajemy kogoś interesującego i zastanawiamy się nad kolejną bliską relacją. Kiedy powinniśmy rozpocząć nowy związek?

Czy jestem gotowa na nowy związek?

photoxpress.com

Kiedy poprzedni związek został definitywnie zakończony. Najważniejszą sprawą, którą warto wziąć pod uwagę,  zanim zdecydujemy się na kolejny związek, jest to, czy emocjonalna relacja z poprzednim partnerem została całkowicie zakończona. Sam fakt rozstania nie powoduje bowiem automatycznie, że wszelkie uczucia wygasły i jesteśmy gotowi na nową relację. Niekoniecznie chodzi tu o tęsknotę za byłą miłością, ale także o odczuwanie złości z powodu rozpadu związku. Gniew sygnalizuje bowiem, że to co było nadal ma dla nas duże znaczenie. Nie ma natomiast sensu kierować się w tym względzie jakimiś wyznacznikami czasowymi. Niektóre osoby przeżywają proces rozstania bardzo długo, a innym zajmuje to naprawdę niewiele czasu.

Kiedy się zakochamy. Wejście w nowy związek powinno być oczywiście podyktowane przez miłość. Jeśli się zakochamy, rozpoczęcie relacji erotycznej następuje niejako naturalnie. Poza tym obdarzenie głębokimi uczuciami kogoś innego oznacza, że poprzedni partner nie jest już dla nas ważny. Oczywiście związanie się z kimś nowym powinno być poprzedzone refleksją nad przyczynami rozstania i własnymi oczekiwaniami wobec drugiej strony. Nie chcemy przecież wpaść w pułapkę powtarzania ciągle tych samych błędów.

Kiedy jesteśmy na to gotowi. Możemy rozpocząć poszukiwania nowego partnera, gdy czujemy, że jesteśmy na to gotowi. Nawet jeśli nie ma nikogo obok nas, kto spełniałby nasze oczekiwania, jeśli czujemy, że dojrzeliśmy do obdarzenia kogoś uczuciem, warto poczynić jakieś kroki w tym celu, na przykład zapisać się do portalu randkowego albo rozejrzeć się wśród znajomych. Możemy zacząć stwarzać okazje do nawiązania kontaktów z płcią przeciwną na towarzyskich spotkaniach i w innych okolicznościach.

Kiedy naprawdę tego chcemy. Wejście w nowy związek musi oczywiście wynikać z autentycznej chęci zaufania komuś na nowo. Nie warto wszystkiego w życiu robić tylko w oparciu o racjonalne argumenty. W dziedzinie związków partnerskich powinniśmy raczej kierować się własną intuicją. Jeżeli ona podpowiada nam, że właśnie pojawia się szansa na miłość, nie zmarnujmy jej tylko ze względu na to, że niedawno rozstaliśmy się z partnerem i musimy dać sobie trochę czasu. W życiu uczuciowym nie obowiązują żadne ścisłe reguły. Niektórzy ludzie na przykład już po kilku miesiącach znajomości mogą stworzyć udane małżeństwo, a inni znając się latami, roztają się zaraz po ślubie. Zaufajmy zatem przede wszystkim własnej intuicji.

Po czym Wy poznajecie, że jesteście gotowi na nowy związek? Czekamy na Wasze opinie!

OCENA
4.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =