Czy jestem w nim zakochana?

Miłość    
ocena
Miłość jest jednym z największych dziewczęcych marzeń. Spotkanie czarującego księcia z bajki stanowi centralny motyw wszystkich romantycznych filmów i opowieści. Jest to moment mający odmienić całe życie, po którym już nic nie będzie takie samo jak przedtem. Jak jednak rozpoznać, że nasze uczucie to właśnie miłość?

Czy jestem w nim zakochana?

sxc.hu

W myśli i w sercu. Niewątpliwą oznaką stanu zakochania jest nieustanne myślenie o obiekcie miłości. Jeśli dziewczyna zapała gorącym uczuciem do chłopaka, całymi dniami potrafi zastanawiać się nad tym, co on teraz robi, w jakim jest nastroju, co lubi, a co sprawia mu przykrość. Stan ten może być nawet na tyle silny, że często utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Mogą się pojawić kłopoty z koncentracją, z nauką, a także bezsenność i osłabienie apetytu. Nie bez powodu zakochanie niejednokrotnie porównuje się do choroby. 

Wielkie emocje. Kolejnym miłosnym symptomem jest bardzo emocjonalne reagowanie na fizyczną obecność ukochanego. Serce bije szybciej, oddech staje się nerwowy, w całym ciele pojawiają się oznaki dziwnego osłabienia lub drżenia. Pierwsza miłość bywa naprawdę niezwykle silnym przeżyciem, takim, które kobieta zapamiętuje niemal do końca swoich dni. Niejednokrotnie zdarza się więc, że dotkliwa porażka ukierunkowuje późniejszy negatywny stosunek dziewczyny do mężczyzn.

Miłosne plany. Ważnym aspektem dziewczęcej miłości jest również myślenie w kategoriach wspólnej przyszłości. To nic, że chłopak może nawet nie być świadomy, że stał się obiektem płomiennego uczucia. Czasami już po pierwszej randce dziewczyna w marzeniach przymierza suknię ślubną. Zakochana kobieta po prostu nie wyobraża sobie, że jej uczucie mogłoby w przyszłości wygasnąć. Jest przekonana, że taka miłość już nigdy się nie powtórzy.

On zamiast Ja. Kiedy młoda dziewczyna zapała miłością do jakiegoś chłopca, zaczyna również stawiać go w centrum swojego świata. Jego potrzeby stają się dla niej najważniejsze, chce żeby czuł się szczęśliwy i bardzo zależy jej na jego opinii. Jest to normalna, ale odrobinę niebezpieczna cecha stanu zakochania, ponieważ kobieta jest gotowa bardzo wiele poświęcić dla swojego ukochanego, mimo że zdarza się, iż nie jest on tego wart.

Zmiana wizerunku. Czasami mówi się, że dziewczyna staje się kobietą w momencie, gdy się po praz pierwszy zakochuje. Rzeczywiście jest w tym wiele racji, ponieważ pod wpływem miłości dziewczyna zaczyna przykładać dużą wagę do swojego wyglądu. Chce być dla swojego wybranka najpiękniejsza, dlatego często właśnie wtedy odkrywa uroki makijażu i stylizacji, a także dba o swoją sylwetkę.

Można śmiało powiedzieć, że dzięki kobiecej intuicji dziewczyna potrafi rozpoznać moment wielkiej miłości, więc nie musi się obawiać, że może go nieopatrznie przegapić.

Czy rozpoznajesz u siebie oznaki zakochania? Co podpowiada Twoje serce?

OCENA
4.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =