Czy napisać list do byłego?

Miłość    
ocena

Czasami aby pozbyć się negatywnych emocji po rozstaniu, konieczne jest po prostu wyrzucenie ich z siebie. Dobre rezultaty przynosi zwykle rozmowa w cztery oczy z byłym partnerem, ale jeśli jest ona niemożliwa, można zastanowić się nad napisaniem listu do eks chłopaka. Kiedy i w jaki sposób warto to zrobić?

Czy napisać list do byłego?

photoxpress.com

Bardzo zła atmosfera rozstania. List można napisać przede wszystkim wtedy, gdy bezpośrednia konfrontacja jest niemożliwa, ponieważ rozstanie odbyło się bardzo gwałtownie. Dzięki takiej formie komunikacji dziewczyna ma szansę powiedzieć byłemu chłopakowi wszystko to, czego nie mogła mu wyjaśnić przy okazji zerwania. Dobrze jest nie zostawiać za sobą żadnych niedopowiedzeń, ale wyjawić wszystkie istotne sprawy – powody odejścia, własne emocje czy przeprosiny i życzenia na przyszłość.

Duża dawka emocji. List jest również dobrym pomysłem, jeśli dziewczyna nie czuje się na siłach porozmawiać z byłym chłopakiem w cztery oczy. Wie, że ma mu coś ważnego do powiedzenia, ale zdaje sobie sprawę, że jego widok lub chociażby usłyszenie jego głosu w słuchawce telefonu, wyprowadzą ją z równowagi. List ma tę główną zaletę, że można go gruntownie przemyśleć i napisać dokładnie tyle, ile potrzeba – nie więcej, nie mniej. Warto zatem sięgnąć po tę formę, żeby na spokojnie przekazać chłopakowi ważne przemyślenia.

Sposób na konstruktywne przemyślenie związku. Napisanie listu jest świetnym sposobem na poradzenie sobie z rozstaniem i dojrzałe przemyślenie przeszłości. Dziewczyna może w nim na spokojnie rozważyć wszystkie zalety i wady zakończonego związku. Warto zadbać o to, żeby taki list nie miał formy wyrzutu pod adresem byłego chłopaka, ale by zawierał prawdziwy obraz tego, co było pomiędzy parą kochających się ludzi. Dziewczyna może zatem napisać, co najbardziej kochała w swoim byłym partnerze, a czym niestety ją zranił.

Forma autoterapii. List do byłego chłopaka jest doskonałą formą autoterapii. Można go napisać nawet po dłuższym czasie od zerwania. Pomoże on dziewczynie w uporaniu się z wszystkimi emocjami, które pozostały w niej od tamtej chwili. Niektórzy ludzie nawet po wielu latach bardzo żałują, że nie powiedzieli sobie tych ostatnich słów i zostawili swoją przeszłość niejako niedomkniętą. Jeżeli zatem dziewczyna ma wewnętrzną potrzebę napisania do byłego chłopaka, powinna to zrobić. Nawet jeżeli były partner nie odpowie w żaden sposób, pozostanie jej przeświadczenie, że postąpiła tak, jak powinna.

Czy Wy kiedyś pisałyście list do byłego chłopaka? O czym chciałyście mu powiedzieć? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzu.

OCENA
3.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =