Czy przyznać się do romansu na wakacjach?

Miłość    
ocena

Wakacje to czas, który kojarzy się nie tylko ze słońcem i odpoczynkiem, ale oczywiście także z romansami. Podczas urlopu jesteśmy zrelaksowani i mamy ochotę na zawieranie nowych znajomości. Wakacyjne romanse bywają jednak bardzo krótkotrwałe. Czy zatem po powrocie do domu przyznać się partnerowi do zdrady?

Czy przyznać się do romansu na wakacjach?

sxc.hu

Przelotna fascynacja kontra stały związek. Większość osób wręcz z sentymentem wspomina swoje wakacyjne miłości. Jest to również standardowy temat kolorowej prasy w okresie jesiennym. Istotę tego zjawiska świetnie uchwyciła Doris Lessing w tytule jednej ze swoich powieści Lato przed zmierzchem. Oddała mianowicie dwuznaczny urok wakacyjnego romansu, polegającego na sięgnięciu po zakazaną przyjemność z pełną świadomością, że jej koniec będzie bardzo okrutny. Owym finałem jest bowiem zmierzenie się z faktem, że dla przelotnej fascynacji, zaryzykowaliśmy stabilność naszego stałego związku. Coś, co długo budowaliśmy, przełamując swoją wzajemną nieufność, nagle zostało zniszczone.

Kto straci, kto zyska? Bardzo trudno dać uniwersalną odpowiedź na pytanie, czy wyjawić partnerowi prawdę o wakacyjnym romansie. Jedni powiedzą, że nie ma sensu sprawiać cierpienia drugiej połowie i skazywać ją na katusze wyobrażania sobie nas w ramionach innego czy innej. Drudzy z kolei odwołają się do zasad elementarnej uczciwości, twierdząc, że tylko na prawdzie można zbudować wartościowy związek. Nasuwa się w tym miejscu klasyczna konkluzja, zgodnie z którą racja leży gdzieś pośrodku. Jednak w tym wypadku żadnego środka nie ma – albo się przyznamy albo nie. Zanim cokolwiek zdecydujemy, warto się zastanowić, jakie mogą być ewentualne zyski i straty naszego wyboru. Być może partner doceni naszą odwagę i szczerość, a być może skupi się tylko na najgorszym i nas zostawi.

Jaki/jaka jestem? Rozwiązanie dylematu: powiedzieć o wakacyjnym romansie, czy tez zachować go dla siebie, w dużej mierze zależy od naszej osobowości. Są osoby, dla których milczenie i ukrywanie faktu niewierności będzie podobną zdradą jak sama zdrada. Inni ludzie uznają, że na pewno już nigdy nie wydarzy się nic podobnego, więc dla wspólnego dobra lepiej będzie zataić wakacyjną przygodę. Nie ma tu zatem żadnej uniwersalnej recepty, ponieważ jak zwykle wszystko zależy od okoliczności.

Czym jest dla mnie związek? Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wyznanie prawdy, czy nie, ważne aby dokonać pewnej autorefleksji. Zastanowić się, dlaczego doszło do zdrady i czy druga połowa i jej dobro są dla nas naprawdę najważniejsze.

Czy przyznalibyście się do wakacyjnej zdrady? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =