Czy warto mieć romans w pracy?

Miłość    
ocena

Niestety statystyki są dla naszych „profesjonalnych” kontaktów w pracy bezlitosne – dowodzą, że najczęściej romanse rodzą się właśnie na gruncie zawodowym. Jak zatem podejść do tego problemu – bagatelizować go czy też demonizować? Innymi słowy – czy powinniśmy się obawiać zdrady w pracy?

Czy warto mieć romans w pracy?

photoxpress.com

Romanse biurowe. Hasło „zdrada w pracy” niemal każdemu kojarzy się przede wszystkim z biurowym romansem. Od razu widzimy w wyobraźni szefa, którego kontakty z atrakcyjną sekretarką nie kończą się tylko na płaszczyźnie służbowej, ale sięgają znacznie dalej. Jest to oczywiście pewien stereotyp, ale romanse w pracy zdarzają się dość często i to pomimo tego, że niejednokrotnie są one bardzo źle widziane. Duże firmy, zwłaszcza działające w branży finansowej, rzadko tolerują intymne kontakty między pracownikami, postrzegając je jako potencjalne ryzyko nadużyć. Wykrycie takiego romansu często może się zatem wiązać z przykrymi konsekwencjami, włącznie ze zwolnieniem z pracy. 

Imprezy integracyjne. Z drugiej strony w wielu firmach praktykuje się zwyczaj imprez integracyjnych, które odbywają się zwykle bez osób towarzyszących i często wiążą się z wyjazdami. Atrakcje przewidziane w programie polegają nie tylko na ekscytujących grach zespołowych, ale także na dostępie do sporej ilości alkoholu. Niestety są to okoliczności bardzo sprzyjające zdradzie. Coraz więcej osób nie potrafi kontrolować swojego zachowania na podobnych imprezach i po prostu ulega pokusie.

Wyjazdy służbowe. Oczywiście należy mieć świadomość, że praca, która wiąże się z dużą częstotliwością wyjazdów służbowych, sprzyja również zdradzie. Skrajną sytuacją jest tu bardzo długa rozłąka, kiedy partner wyjeżdża z kraju na wiele miesięcy. Niestety kontakt telefoniczny czy internetowy nie zastąpi prawdziwej bliskości, stąd pojawia się naturalna potrzeba posiadania kogoś bliskiego, zwłaszcza w obcym środowisku.

Nocne dyżury. Zwiększone ryzyko zdrady w pracy istnieje także w przypadku zawodów, w których konieczne jest pełnienie nocnych dyżurów. Tu można zatem wspomnieć o osobach pracujących w służbie zdrowia. Oczywiście nocny dyżur to szczególnie męczący rodzaj pracy, ale z drugiej strony noc to pora, która kojarzy się ze snem, relaksem i seksem.

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Na szczęście nie zawsze powiedzenie, że to okazja czyni złodzieja, się sprawdza. Ryzyko zdrady wiąże się przede wszystkim z głęboko zaburzonymi relacjami w samym związku. Jeżeli pomiędzy partnerami istnieje prawdziwa miłość, wzajemne oddanie i szczerość niebezpieczeństwo zdrady zostaje zminimalizowane, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy.

Czy byliście kiedyś świadkiem romansu w pracy? Jak zakończyła się ta historia? Opowiedzcie nam o tym!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =