Czy warto wracać do byłej/byłego?

Miłość    
ocena

W wielu wypadkach jeśli ludzie się rozstają, sytuacja ta ma charakter ostateczny. Przeszłość zostaje na zawsze zamknięta i byli partnerzy szukają swojego szczęścia gdzie indziej. Czasami jednak okazuje się, że tęsknota za eks jest tak wielka, że pary do siebie wracają. Czy warto decydować się na ponowne bycie razem?

Czy warto wracać do byłej/byłego?

photoxpress.com

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Wiele przemawia za tym, że jeśli związek wyglądał aż tak źle, że zakończył się rozstaniem, trudno oczekiwać, że po powrocie wszystko samo się ułoży. Można nawet podejrzewać, że poprzednie problemy powtórzą się ze zdwojoną siłą. Żal, wzajemne pretensje, ból – to nie jest najlepszy punkt wyjścia na przyszłość. Zawsze należy wziąć pod uwagę, że ludzie rzadko się zmieniają i jeśli powodem rozstania były jakieś zasadnicze kwestie, powrót nie jest najlepszym pomysłem.

Kiepski lek na samotność. Powrót po rozstaniu nie ma również sensu, jeśli jego jedynym powodem jest dotkliwa samotność odczuwana po zakończeniu związku. Najczęściej lęk przed samotnością bywa niestety bardzo złym doradcą. Jest to bowiem podobny mechanizm do szukania drugiej połówki niejako na siłę. Na dłuższą metę taka strategia nigdy się nie sprawdza. W związku nie chodzi przecież o to, żeby być z kimkolwiek, ale żeby być z kimś, kogo się kocha i kto również darzy nas miłością.

Lepiej późno niż wcale. Z drugiej strony dopiero rozstanie może uświadomić nam, jak wiele znaczyła dla nas partnerka czy partner. W takim wypadku jeśli mamy szansę na powrót, warto to zrobić. Nic nie boli przecież bardziej niż głupio zaprzepaszczona miłość. Utrata bliskiej osoby może być na tyle poważnym doświadczeniem, że doprowadzi do zmiany naszej postawy względem partnera. Obie strony mogą dostrzec własne błędy i wystrzegać się ich ponownego popełnienienia. W takiej sytuacji związek po powrocie może być nawet bardziej satysfakcjonujący i dojrzały.

Spróbować zamiast żałować. Za powrotem przemawia również to, że jeżeli czegoś pragniemy, ale nie mamy odwagi wcielić naszych marzeń w życie, możemy tego bardzo żałować. Wykorzystana szansa zawsze daje nam poczucie wewnętrznego spokoju. Nawet jeśli nasze próby rozpoczęcia wszystkiego na nowo okażą się nieudane, będziemy wiedzieli, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc szczęściu, ale widocznie dana osoba nie była nam pisana. Jeżeli zatem mamy wewnętrzne przekonanie, że powinniśmy dać sobie jeszcze jedną szansę, możemy zaryzykować.

Czy Wy zdecydowalibyście się na powrót do swojej/swojego ex? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =