Czy wybaczyć zdradę?

Miłość    
ocena

Wybaczenie zdrady jest kwestią bardzo indywidualną. Zwykle bywa tak, że im jesteśmy starsi, tym łatwiej wybaczamy partnerowi niewierność. Może to wynikać albo z większej życiowej dojrzałości, albo być przejawem działania zupełnie innych czynników, takich jak utrata wiary w młodzieńcze ideały i lęk przed samotnością. Każdą zdradę można wybaczyć, zasadnicze pytanie jednak brzmi, czy po każdej zdradzie można nadal być razem?

Czy wybaczyć zdradę?

photoxpress.com

Forma, czyli z kim, kiedy i ile razy. Wybaczenie zdrady z pewnością zależy od kilku istotnych okoliczności. Czym innym jest bowiem jednorazowa zdrada z przypadkowo poznaną na imprezie osobą, a czym innym jest regularny romans z najlepszą przyjaciółką partnerki. Nic tak nie upokarza, jak uświadomienie sobie, że nasza druga połowa prowadzi podwójne życie. Taką zdradę jest naprawdę bardzo ciężko wybaczyć i niewiele osób decyduje się w podobnej sytuacji na kontynuowanie związku.

Kwestia priorytetów. Niezmiernie ważną sprawą jest również to, jakie miejsce wierność zajmuje w naszej osobistej hierarchii wartości. Okazuje się bowiem, że czasami normy, które zdają się powszechnie obowiązywać w społeczeństwie, nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w tym, co jest dla nas najistotniejsze. Bywają zatem osoby, dla których fizyczna zdrada partnera nie stanowi wielkiego obciążenia. Przy czym badania wskazują, że obecnie wierność  jest jednym z najwyżej cenionych przymiotów partnera. Co ciekawe, im więcej słyszymy o zdradach, tym bardziej pragniemy, aby nasza druga połówka nigdy nas pod tym względem nie zawiodła.

Kto ucierpi najbardziej. Powodem wybaczenia zdrady często bywa nie tylko osobista relacja łącząca partnerów, ale także wspólne wychowywanie dzieci. Partnerzy mając na uwadze dobro rodziny, mogą zdecydować się na pozostanie w związku pomimo wystąpienia zdrady. Dzieci jednak wyczuwają prawdziwe emocje między rodzicami, dlatego jeśli małżeństwo trwa razem bez rzeczywistego wybaczenia i rozwiązania konfliktu, trudno spodziewać się, że ta sytuacja będzie korzystna dla całej rodziny.

Postawa zdradzającego partnera. Pogodzenie się z niewiernością osoby, którą kochamy, w bardzo dużej mierze zależy od jej postawy. Szczera skrucha i pragnienie naprawienia swoich błędów na pewno mogą wiele zdziałać. Ważne, aby ten, kto dopuścił się zdrady, odważył się zawalczyć o miłość. W związku wszystko bowiem zależy od dwojga ludzi, dlatego jeśli zdradzającemu zależy na drugiej osobie, powinien zrobić wszystko, żeby mu wybaczyła.

Wybaczylibyście zdradę? Od czego uzależnialibyście decyzję?

OCENA
1.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =