Czy związek ze starszym facetem ma sens?

Miłość    
ocena

Wiele kobiet ma skłonność do wiązania się ze starszymi mężczyznami. Można powiedzieć, że pragnienie to jest niejako naturalne. Wiek stanowi bowiem oznakę siły, niezależności, doświadczenia, a przede wszystkim opiekuńczości, czyli wszystkich tych cech, na których paniom zależy najbardziej.

Czy związek ze starszym facetem ma sens?

photoxpress.com

Starszy mężczyzna najczęściej ma czym kobiecie zaimponować. Jego życie jest ustabilizowane, wydaje się odpowiedzialny i często zdążył już zgromadzić pewne oszczędności, które zapewnią rodzinie stabilną przyszłość. Również panowie często szukają młodszych partnerek, kierując się w tym względzie urodą kandydatki, ale także jej witalnością i energią, która ich odmłodzi i pomoże w utrzymaniu wigoru. Obie strony mogą zatem czerpać z takiego związku wiele korzyści, a ich miłość będzie miała zarówno znamiona dojrzałości, jak i młodzieńczej pasji.

Problemy pojawiają się jednak wówczas, gdy odmienność, będąca przyczyną wzajemnej fascynacji, zaczyna dzielić partnerów w sprawach zasadniczych. Różnica pokoleniowa nigdy nie jest kwestią bagatelną. Światy kochanków zostały bowiem ukształtowane przez całkowicie różne doświadczenia, począwszy od polityki, przez muzykę i literaturę, skończywszy na podejściu do ról męża i żony.

Starszy mężczyzna może na przykład preferować tradycyjny podział funkcji w rodzinie i nie chcieć, aby jego wybranka zbytnio angażowała się w pracę zawodową czy udzielała się na gruncie towarzyskim. Z kolei młodsza kobieta może mieć większą ochotę na beztroskie imprezy czy tańce niż jej partner. Jeżeli zatem chcemy utrzymać taki związek na dłuższą metę, konieczne jest wypracowanie określonego kompromisu.

Partnerzy muszą zechcieć poznać swoje różne światy i zaakceptować to, co z racji ich wieku wydaje im się dziwaczne lub śmieszne. Warto znaleźć wspólną pasję, zainteresowania, poznać ulubione filmy czy książki kochanka, nawet jeśli powstały na długo przed naszymi narodzinami. Dobrze zadziała również to, jeśli kobieta pokaże się rodzinie partnera od strony osoby dojrzałej i odpowiedzialnej. Świadomość, że najbliższe otoczenie akceptuje nasz związek zawsze wpływa na niego pozytywnie. Chociaż wydaje się, że duża różnica wieku partnerów stanowi istotny czynnik utrudniający wzajemne porozumienie, recepta na udany związek w gruncie rzeczy jest w tym przypadku podobna, jak w każdej innej erotycznej relacji – chodzi po prostu o miłość.

This Flash Video Player requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Co myślicie o związkach z starszymi? Zdecydowalibyście się na takie? Czekamy na Waszą opinię.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =