Dlaczego facet mnie zostawił?

Miłość    
ocena

Mężczyźni porzucają kobiety z bardzo różnych powodów. Wiele zależy tu od ich wieku, emocjonalnej dojrzałości i doświadczeń z poprzednich związków. Jeśli zatem Twój ukochany Cię zostawił, nie szukaj w sobie winy. Bardzo często problem leży bowiem w samym mężczyźnie.

Dlaczego facet mnie zostawił?

sxc.hu

Piotruś Pan. Kultura współczesna wyprodukowała pewien szczególny typ mężczyzny, którego określa się imieniem bajkowego bohatera – Piotruś Pan. Jest to przedstawiciel męskiego rodu całkowicie zepsuty przez kobiety, zwłaszcza przez rozpieszczającą go matkę. Piotruś Pan to mężczyzna, który nigdy nie dojrzewa, niezależnie od tego ile w rzeczywistości ma lat. Przeraża go jakakolwiek odpowiedzialność za innych, dlatego broni się przed poważnym związkiem wszelkimi możliwymi sposobami. To on przede wszystkim potrzebuje wiecznej opieki, dlatego jeśli trafiłaś na Piotrusia Pana, nic dziwnego, że szybko udał się na poszukiwanie nowych przygód. Ten typ tak ma.

Don Juan. Innym często spotykanym rodzajem mężczyzn są ci, którzy cierpią na kompleks don Juana. Są to faceci niepewni własnej męskości, dlatego ciągle muszą ją potwierdzać w ramionach innej kobiety. Czasami takie kłopoty z własną tożsamością płciową mijają po jakimś czasie, ale często don Juani wpadają w pułapkę wiecznych miłosnych podbojów. Na pocieszenie można dodać, że dla nich ta sytuacja jest równie męcząca jak dla ich kolejnych partnerek. Mężczyzna, który żyje w przeświadczeniu, że jego męskość jest ciągle zagrożona i że jeśli nie uda mu się zdobyć następnej kobiety, wszyscy odkryją, że jest nieudacznikiem, naprawdę nie ma łatwego losu. Jeżeli więc Twój ukochany był don Juanem, naprawdę nie masz czego żałować.

Macho. Być może Twój mężczyzna był jednak typem macho – twardego faceta, który potrafi się zmierzyć z każdą życiową przeszkodą. To taki osobnik, który uwielbia szybkie samochody i ryzykowne sporty. Ponadto posiada imponujące mięśnie odstraszające innych samców, a kobiety mdleją na jego widok. Macho to wzorzec zaczerpnięty z amerykańskiego kina, jednak jak pokazuje filmowa ewolucja tego bohatera, ma on coraz mniej uczuć. Pierwowzorem macho jest bowiem postać samotnego kowboja, ale etapem końcowym – człowiek-maszyna, czyli Terminator. Jest to zatem mężczyzna, który nie może sobie pozwolić na prawdziwe uczucia, ponieważ te są domeną kobiet. On skupia się na zdobywaniu świata, a stały związek kojarzy mu się z kajdanami, które zrobią z niego zwykłego tatusia.

UWAGA!

Oczywiście to nie wszystkie możliwe typy współczesnej męskości, jednak jeśli odnajdujesz w swoim byłym ukochanym cechy któregoś z nich, nie rozpaczaj po rozstaniu. Na szczęście istnieją jeszcze inni mężczyźni, którzy traktują kobiety bardziej dojrzale. Teraz przynajmniej wiesz, czego powinnaś się wystrzegać.

Czy Wasz były przypominał któryś z tych typów? Co w związku z nim było najtrudniejsze? Wypowiedzcie się!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =