Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Miłość    
ocena

Spadek libido u kobiet może mieć wiele różnorodnych przyczyn. Kiedy mówimy o seksualności pań, przede wszystkim należy pamiętać, że wszystko, co dzieje się w ich organizmie, a więc także ochota na seks, jest sterowane za pomocą miesięcznego cyklu hormonalnego.

Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

photoxpress.com

Oczywiście w okresie owulacji kobieta wykazuje największą gotowość do erotycznych uniesień, wtedy też przeżywa najbardziej intensywne orgazmy. O spadku libido mówimy wówczas, gdy zauważamy wyraźnie zmniejszony apetyt na seks, który nie jest związany z naszym naturalnym rytmem.

Może go wywołać na przykład źle dobrana antykoncepcja hormonalna. Obniżenie ochoty na seks w pierwszym miesiącu przyjmowania pigułek jest czymś zupełnie naturalnym. Organizm musi się bowiem przyzwyczaić do nieco innego funkcjonowania. Jeżeli jednak stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, jest to znak, że należy się skonsultować z lekarzem. Czasem dobór odpowiedniej antykoncepcji przebiega dość długo, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Również w krótkim okresie po porodzie kobieta najczęściej nie pała pragnieniem uprawiania seksu. Wpływają na to zmiany hormonalne, czasem niechęć do własnego ciała lub po prostu zmęczenie.

Inną przyczyną spadku libido u pań mogą być powody nie mające podłoża fizycznego. Podobnie jak u mężczyzn, na kobiece pożądanie źle wpływa stres wywołany na przykład pracą czy kłopotami osobistymi. Wszelkie stany depresyjne, nawet o charakterze epizodycznym skutecznie zakłócają życie erotyczne kobiet. Istotną przyczyną obniżenia libido bywa również problem w relacji z partnerem, niekoniecznie związany z seksem. Kobiece pożądanie bardzo ściśle wiąże się bowiem z uczuciowym stosunkiem do ukochanego. Dlatego jeśli w związku pojawia się jakiś poważny konflikt, panie najczęściej nie chcą się kochać. Podobnie rzecz wygląda w przypadku zdrady. Świadomość niedotrzymania przez mężczyznę wierności bardzo dotkliwie odbija się na erotycznej relacji.

Zwykle spadek libido ma u kobiet charakter przejściowy i mija wraz z rozwiązaniem potencjalnie wywołujących go problemów. Jeżeli jednak kobieta nie chce się kochać przez długi okres czasu, a obiektywne okoliczności wskazują na to, że wszystko powinno być w porządku, warto udać się do specjalisty-seksuologa. Być może przyczyna spadku libido leży gdzieś indziej niż przypuszczamy, a fachowa porada na pewno pomoże kobiecie odzyskać radość z seksu.

Gdzie szukalibyście informacji dotyczących życia intymnego? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =