Dlaczego kobiety zdradzają

Miłość    
ocena
Kobieta zdradza najczęściej z nieco innych powodów niż mężczyzna. Obie płcie różnią się przecież od siebie podejściem do wielu spraw i wrażliwością na nieco inne bodźce zmysłowe. Kobiety odmiennie niż mężczyźni podchodzą także do spraw seksu, co nie oznacza, że jest on dla nich mniej ważny. Zwykło się mianowicie uważać, że kobiety posiadają raczej monogamiczną naturę, dlaczego więc zdradzają swoich partnerów?

Dlaczego kobiety zdradzają

sxc.hu

Chęć wejścia w nowy związek. Jeśli kobieta zdradza swojego partnera, najczęściej oznacza to, że po prostu ma dość swojego dotychczasowego związku i chce stworzyć zupełnie nową relację. Kobiety zwykle angażują się w zdradę nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie. W momencie, gdy zdecydują się na seksualną bliskość z kochankiem, często mają nadzieję, że ten drugi zastąpi stałego partnera nie tylko w sypialni, ale także w codziennym życiu.

Brak zainteresowania ze strony stałego partnera. Czasami przyczyną kobiecej zdrady bywa poczucie braku zainteresowania ze strony męża czy narzeczonego. Kobiety bardzo potrzebują męskiej uwagi. To dla mężczyzn dbają o swoją fizyczną atrakcyjność i żeby się im podobać, potrafią nawet zainteresować się rzeczami, które do tej pory były im obce, na przykład piłką nożną. Jeżeli zaś partner przestanie kobiecie okazywać swoje zainteresowanie, szybko może sobie ona znaleźć pocieszyciela.

Deficyt czułości w związku. W parze z zainteresowaniem idzie również potrzeba czułości. Kobiety pragną być przytulane, dotykane i całowane. Gesty te odczytują jako dowody męskiej miłości i zaangażowania. Jeśli więc tego zabraknie, kobieta może zacząć poszukiwać czułości poza związkiem. W momencie gdy na horyzoncie pojawi się pan gotowy spełnić każde życzenie sfrustrowanej mężatki, a na dodatek obdarzy ją mnóstwem komplementów i wymownych gestów, wszystkie hamulce mogą zostać zerwane.

Zemsta za zdradę. Częstym powodem kobiecej niewierności bywa również chęć zemsty na partnerze, który dopuścił się zdrady. Jeżeli mężczyzna dotkliwie zrani dumę ukochanej, ta może mu odpłacić pięknym za nadobne. Chęć odwetu jest wręcz naturalną reakcją na nielojalność w związku. Zdarzają się również sytuacje, że z takiej zemsty rodzi się zupełnie nowy związek z nowym mężczyzną.

Mało satysfakcjonujący seks. Kobieta może również zdradzać z powodu braku satysfakcji z seksu z partnerem. Najczęściej chodzi tu nie tyle o słabe umiejętności mężczyzny w dziedzinie erotyki, ale o ignorowanie potrzeb partnerki i seksualny egoizm. Może on być bowiem odczytany przez kobietę jako oznaka braku miłości. A jeżeli mężczyzna nie kocha, to partnerka uważa, że nie ma sensu dochowywać mu wierności.

Dlaczego kobiety zdradzają? Jak myślicie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =