Dlaczego kobiety zdradzają mężów?

Miłość    
ocena

Fenomen kobiecej niewierności wciąż pozostaje dla wielu osób tajemnicą. Założeniem kultury patriarchalnej jest bowiem twierdzenie, że kobiety są z natury monogamiczne i nie szukają pozamałżeńskich przygód. Nic bardziej mylnego! Inne są w tym przypadku jedynie powody nielojalności. Dlaczego zatem żony zdradzają swoich mężów?

Dlaczego kobiety zdradzają mężów?

photoxpress.com

Pragnienie uwagi. Kobiety zgodnie podkreślają, że w małżeństwie najbardziej brakuje im dawnej adoracji ze strony męża. Po latach wspólnego bycia razem mężczyzna nie okazuje już tak chętnie swoich uczuć, a to sprawia, że żona może zapragnąć potwierdzenia własnej atrakcyjności. Podczas gdy małżonek nie zauważa nowej fryzury czy perfum, kochanek bardzo szybko zwraca uwagę na takie szczegóły. Poza tym interesują go wszystkie jej drobne problemy i chętnie dzieli jej zainteresowania. Przelotny flirt niespodziewanie przeradza się więc w regularny romans.

W poszukiwaniu zmysłowości. Inną, często niezaspokajaną potrzebą mężatek jest tęsknota za zmysłowym seksem. Kiedy kochankowie już dobrze znają swoje ciała, niejednokrotnie w ich sypialni zaczyna gościć rutyna. Mężczyzna może ulec pokusie technicznego uprawiania seksu, który nie zadowala jego żony. Kobiety pomimo dłuższego stażu związku cały czas potrzebują w łóżku zmysłowych pieszczot, długich namiętnych pocałunków i pomysłowej gry wstępnej. Taki seks jest dla nich potwierdzeniem uczuciowej więzi z mężem, a nie tylko fizycznym zespoleniem. Kochanek kiedy uwodzi kobietę, zawsze pamięta o zmysłowości.

Brak wzajemnego zrozumienia. Kolejnym powodem kobiecej zdrady są poważne konflikty z mężem. Ciągłe kłótnie, zwłaszcza na tle nierównego podziału obowiązków mogą skłonić żonę do poszukiwania odskoczni poza związkiem. Mężatki często skarżą się na niezrozumienie ze strony męża, który nie zawsze angażuje się w domowe zajęcia. Jeśli wszystkie codzienne obowiązki spadną na kobietę, szybko poczuje się ona osamotniona w małżeństwie i może dojść do wniosku, że związek jest dla niej raczej obciążeniem niż wsparciem. Mężczyźni preferujący anachroniczny model małżeństwa szczególnie powinni obawiać się zdrady ze strony swojej drugiej połówki.

Miłość. Wreszcie najbardziej oczywistym powodem kobiecej niewierności jest po prostu zakochanie się w innym mężczyźnie. Trzeba przyznać pewną rację słowom Oskara Wilda, który stwierdził, że „kobiety nie chcą być rozumiane, tylko chcą być kochane”. Miłość do innego mężczyzny stanowi niewątpliwie najważniejszą motywację zdrad mężatek.

Czy potrafilibyście wybaczyć zdradę swojej kobiecie lub żonie? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =