Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Miłość    
ocena

Mężczyźni zwykle nie pałają taką chęcią założenia rodziny jak ich rówieśnice. Dojrzałość do odpowiedzialności za drugą osobę rodzi się u panów znacznie wolniej niż u kobiet. Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

photoxpress.com

Brak stabilizacji finansowej. Nawet jeśli mężczyzna jest bardzo zakochany, jego myślenie  zawsze biegnie bardzo racjonalnym torem i jeśli zdaje on sobie sprawę, że nie posiada wystarczających środków finansowych do utrzymania rodziny, nie będzie chciał się ożenić ze swoją ukochaną. Małżeństwo dla panów wiąże się z koniecznością udowodnienia własnej dojrzałości i zaradności. Żaden mężczyzna nie będzie się czuł dobrze, wiedząc, że nie może zapewnić swoim najbliższym odpowiedniego standardu życia.

Lęk przed odpowiedzialnością. Kolejnym powodem niechęci mężczyzn do małżeńskiego stanu jest lęk przed odpowiedzialnością. Ślub wiąże się ze złożeniem poważnej, publicznej deklaracji. Jej konsekwencją zaś jest wzięcie odpowiedzialności za żonę i za dzieci, które przyjdą na świat. W potocznej świadomości to mężczyzna jest głową rodziny. Musi się więc wykazać cechami, które pozwolą mu na utrzymanie stworzonej wspólnoty w nierozerwalnej jedności. Musi umieć stawić czoła trudnym sytuacjom, wejść w rolę autorytetu, być oparciem dla innych członków rodziny. To wszystko może przerażać zwłaszcza młodych mężczyzn i odstręczać ich od decyzji o ślubie.

Strach przed niewłaściwym wyborem. Każdy człowiek, który traktuje małżeństwo poważnie, wie, że wybór jakiego dokonuje, nie może być przypadkowy. Większość mężczyzn biorąc ślub chce mieć przekonanie, że kobieta, z którą się wiążą, będzie z nimi przez całe życie. Panowie, podobnie jak kobiety, obawiają się o wierność swojej drugiej połówki, zastanawiają się, jaką dana kandydatka będzie żoną i matką. Mężczyźni potencjalnym wybrankom stawiają znaczne wymagania. Liczy się dla nich uroda kobiety, ale także jej inteligencja, czułość, umiejętność stworzenia ciepłej atmosfery w domu. To wszystko sprawia, że mogą zachowywać się dość wybrednie i nie dążyć do sfinalizowania związku przed ołtarzem.

Utrata wolności. Oczywiście większość mężczyzn nie chce też stracić swojej wspaniałej, kawalerskiej wolności. Niestety małżeństwo ma swoje prawa i wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale również z obowiązkami. W takich okolicznościach nie ma już tyle czasu na spotkania z kumplami, niezaplanowane wypady za miasto czy szalone, nocne imprezy. Z tego powodu niektórzy panowie zwlekają z decyzją o ślubie.

Jak myślicie, z jakich jeszcze powodów mężczyźni nie chcą się żenić? Podajcie je w komentarzu!

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =