Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Miłość    
ocena
Istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni nie dochowują wierności swoim stałym partnerkom. Dużo zależy od jakości związku, jaki tworzą z kobietą, ale także od ich indywidualnych predyspozycji i osobistych zasad życiowych. Każda kobieta chciałaby znać sekret męskiej stałości. Najlepszą drogą do jego odkrycia jest rozważenie przyczyn męskiej zdrady.

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

photoxpress.com

Brak wyraźnych granic w związku. Mężczyźni często zdradzają dlatego, że nigdy nie ustalili ze swoją partnerką, czego nie wolno im robić. Mogłoby się wydawać, że zachowanie wierności jest dla każdego oczywistą podstawą związku. Tymczasem tak nie jest. Jeśli więc kobieta chce, żeby mężczyzna był jej wierny, powinna wyraźnie powiedzieć, że jest to sytuacja niedopuszczalna i że jej konsekwencją będzie rozpad związku. Partner zanim się odważy zdradzić swoją ukochaną, dwa razy się zastanowi, czy warto dla chwili słabości ryzykować długo budowaną relację.

Seksualna odmiana. Ponieważ mężczyźni ze względów ewolucyjnych mają skłonność do poligamii, czasami poszukują łóżkowej odmiany. O ile wielu mężczyzn pomimo posiadania stałej partnerki, miewa erotyczne fantazje na temat innych kobiet, o tyle nie każdy z nich zdecyduje się na realną zdradę. Seks jest jednak jednym z najistotniejszych motywów męskiej niewierności. Bywa tak zwłaszcza, kiedy erotyczna relacja w związku przechodzi kryzys lub jeśli partnerka nie reaguje na żadne propozycje łóżkowej odmiany.

Zaniedbanie kobiety. Mężczyzna może zacząć się oglądać za innymi kobietami, jeśli jego żona czy dziewczyna całkowicie przestanie dbać o swoją atrakcyjność. Wygląd partnerki jest niezwykle istotny dla męskiej płci. Nie należy więc pokazywać się mężczyźnie w wałkach i powyciąganych dresach. Poza tym mężczyźni uwielbiają chwalić się swoimi partnerkami przed rodziną i znajomymi. Ich kobiety powinny więc wziąć to pod uwagę.

Brak podziwu ze strony partnerki i problemy w związku. Jedną z najistotniejszych rzeczy dla mężczyzny jest pragnienie wzbudzania podziwu w oczach partnerki. Chodzi tu również o poczucie bycia potrzebnym. Nie bez powodu mówi się, że mężczyźni boją się niezależnych kobiet. Nie wiedzą bowiem, jaką funkcję mieliby pełnić przy ich boku. Nawet najbardziej zagorzała feministka, jeśli chce utrzymać przy sobie mężczyznę, musi pozwolić czasem, by się nią zwyczajnie zaopiekował. Tymczasem manifestowanie samowystarczalności nie działa dobrze na męską stałość. Mężczyzna szuka także towarzystwa innej kobiety, jeśli w związku dochodzi do wygaśnięcia miłości, nie może dojść do porozumienia z partnerką i czuje się przez nią odrzucony. W takiej sytuacji czułość okazana przez inną kandydatkę może szybko doprowadzić do niewierności.

Czy myślisz, że Twój partner mógłby Cię zdradzić?

OCENA
4.13
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =