Dlaczego on nie się oświadczyć?

Miłość    
ocena
Spotykacie się, zakochujecie się w sobie, wreszcie wspólnie mieszkacie. Ty marzysz o pięknym pierścionku, białej sukni i hucznym weselu, a tymczasem on wcale się nie spieszy do małżeństwa. Nie w głowie mu obrączka i przyrzeczenia na ślubnym kobiercu. Dlaczego on nie chce się żenić? No cóż, powodów może być wiele.

Dlaczego on nie się oświadczyć?

photoxpress.com

Nie jest jeszcze gotowy. Najczęściej mężczyźni długo dojrzewają do decyzji o ślubie. Właściwie można by sądzić, że ponieważ z reguły bronią się przed małżeństwem, oznacza to, że jednak podchodzą do niego poważnie. Jeśli jesteście już długo ze sobą, a on nie chce się żenić, być może po prostu dla niego to jeszcze za wcześnie. Małżeństwo oznacza założenie rodziny i posiadanie dzieci. Jest to naprawdę poważny krok w dorosłość, który stanowi symboliczne przecięcie pępowiny łączącej mężczyznę z matką. To podjęcie ryzykownego życia na własny rachunek.

Boi się odpowiedzialności. Twój narzeczony może bać się, że problemy, przed którymi stanie jako małżonek, po prostu go przerosną. Mimo że kobiety w dzisiejszych czasach same zarabiają na swoje utrzymanie, mężczyźni podświadomie czują, że to na nich spoczywa obowiązek zapewnienia rodzinie bytu. Z obrączką na palcu już nie tak łatwo podejmuje się decyzję o wydaniu dużej kwoty tylko na własne przyjemności, zwłaszcza jeśli pojawi się dziecko.

Nie chce utracić kawalerskiej swobody. Istotnym powodem unikania przez mężczyznę ślubu jest także pragnienie zachowania na długo osobistej wolności. Nawet jeśli razem mieszkacie i prowadzicie wspólne życie, każde z Was zachowuje moralne prawo do tego, żeby podejmować decyzje całkowicie samodzielnie. Małżeństwo powoduje, że jednak kilka rzeczy w tej dziedzinie ulega zmianie, inaczej nie wywoływałoby tylu emocji.

Nie myśli o Tobie poważnie. Powodem, dla którego Twój chłopak kategorycznie wzbrania się przed ślubem, może być również to, że nie jesteś kobietą, z którą chce spędzić życie. Może on nie myśli o Tobie aż tak poważnie jak Ty o nim. Podoba mu się bycie z Tobą, ale chce sobie zostawić jakieś wyjście awaryjne, na wypadek gdyby spotkał kogoś innego.

Próbowałyście porozmawiać o tym ze swoimi partnerami?

UWAGA!
Oczywiście jeśli jesteście na etapie rozmów o małżeństwie, sama najlepiej znasz swojego wybranka i potrafisz ocenić, czy Cię kocha, ale zwyczajnie się boi, czy też nie do końca bierze pod uwagę Twoje potrzeby i myśli jedynie o swoich planach. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zamiast się zamartwiać, najlepiej szczerze z nim porozmawiaj.
OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =