Dlaczego ona nie chce ślubu?

Miłość    
ocena
Powszechnie uważa się, że marzeniem każdej kobiety jest wyjście za mąż i urodzenie dziecka. Tymczasem pojawia się coraz więcej zadeklarowanych singielek, które ani myślą wchodzić w małżeńskie więzy. Zdarza się również i tak, że kobieta będąca w stałym związku także nie zgadza się na ślub. Dlaczego zatem dziewczyna nie chce wyjść za mąż?

Dlaczego ona nie chce ślubu?

photoxpresss.com

Lęk przed złym wyborem. Jeśli kobieta panicznie obawia się ślubu, najczęściej boi się, że partner, któremu przyrzeknie miłość aż do śmierci, nie będzie tym właściwym. Może nie być pewna, czy rzeczywiście kocha swojego narzeczonego, czy będzie on w stanie spełnić jej oczekiwania i czy w przyszłości nie spotka kogoś bardziej odpowiedniego. Z jednej strony można by tak gdybać całe życie, z drugiej jednak istnieje prawdopodobieństwo, że kobieta ma jakieś podstawy, aby sądzić, że jej chłopak niekoniecznie sprawdzi się w roli męża.

Trudne doświadczenia rodzinne. Przyczyną unikania ślubu bywają również złe doświadczenia z dzieciństwa. Jeśli na przykład w domu miała miejsce przemoc, ojciec źle traktował matkę, a ta mimo wszystko trwała w takim związku, małżeństwo może się kojarzyć kobiecie zdecydowanie negatywnie. Niewychodzenie za mąż jest dla niej swoistym psychicznym wentylem bezpieczeństwa. Dzięki temu zachowuje ona poczucie, że w każdej chwili może po prostu odejść bez sądowych formalności i narażenia na krzywdzące opinie.

Obawa przed utratą wolności. Bardzo niezależne kobiety nie chcą z kolei zawierać związków małżeńskich w obawie przed zbytnią kontrolą ze strony partnera. Małżeństwo oznacza przynajmniej w pewnym zakresie posiadanie wspólnoty majątkowej i podejmowanie wspólnych decyzji. Tymczasem kobieta może nie chcieć jakiejkolwiek zależności od męża. Podoba jej się życie na własny rachunek, bez odpowiedzialności za kogoś innego, komu nie musi się z niczego tłumaczyć.

Niechęć do bycia matką. Istotnym powodem odkładania decyzji o ślubie jest także brak wewnętrznej zgody na macierzyństwo. W powszechnej świadomości małżeństwo ściśle wiąże się z posiadaniem dzieci, co może blokować kobietę przed wyjściem za mąż. Może być też tak, że kobieta nie wyobraża sobie posiadania dzieci z obecnym partnerem, natomiast kiedy zakocha się w kimś innym, jej lęk przed ślubem i założeniem rodziny mija bez śladu.

Czy próbowałeś zapytać swojej dziewczyny o powody niechęci do małżeństwa?

UWAGA!
Małżeństwo to jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji, nic dziwnego więc, że ślub wzbudza wiele emocji, a nawet wywołuje strach. Najważniejsze jednak to uświadomić sobie, gdzie leży jego główna przyczyna, a wtedy na pewno znajdzie się rozwiązanie.
OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =