Gesty, które uwodzą

Miłość    
ocena

W uwodzeniu ważne są nie tylko kwestie takie jak wygląd, czy odpowiednie sformułowania słowne, ale także wszystko, co nazywamy komunikacją niewerbalną. Za pomocą jakich gestów możesz więc poderwać chłopaka?

Gesty, które uwodzą

photoxpress.com

Nawiązanie kontaktu wzrokowego. Uwodzenie mężczyzny zawsze zaczyna się od tego, że on musi nas zauważyć. Aby wybranek zwrócił na kobietę uwagę, powinna ona przyglądać mu się z ciekawością, ale bez natarczywości. Zamiast przeciągłego spojrzenia, które mogłoby spłoszyć mężczyznę, lepiej zastosować serię krótkich, ukradkowych zerknięć. Dzięki temu chłopak odniesie wrażenie, że dziewczyna wcale nie ma jakiegoś z góry założonego planu, ale po prostu nie może się powstrzymać.

Powtarzanie gestów mężczyzny. Jeżeli uda się nawiązać rozmowę, ważną zasadą jest imitowanie gestów mężczyzny. Jeśli na przykład podpiera on podbródek dłonią, trzeba zrobić to samo. W ten sposób automatycznie mężczyzna spojrzy na kobietę z sympatią. Równie istotne jest pochylenie ciała w stronę partnera i utrzymywanie postawy otwartej.

Ton głosu i gesty akceptacji. W uwodzeniu nie jest istotne, co się mówi, ale w jaki sposób się mówi. Najważniejsze, aby mężczyzna miał poczucie, że jest rozumiany i akceptowany. Istotne są więc gesty potakiwania głową, wskazujące na aktywne słuchanie. Podobne znaczenie ma ton głosu – przyjazny, a ponadto niski i zmysłowy.

Uwodzenie gestemŹródło: photoxpress.com

Zabawa kosmykiem włosów. Na mężczyznę na pewno podziałają typowo kobiece gesty powiązane ze skojarzeniami erotycznymi. Jednym z nich jest zabawa włosami. Jeżeli dziewczynie ktoś się  podoba, często nieświadomie zaczyna poprawiać swoje loki, gładzic je palcami i plątać. Mężczyźni nie pozostają zaś na podobne gesty obojętni.

Zakładanie nogi na nogę. O tym w jaki sposób działa na mężczyznę seksowne zakładanie nogi na nogę, nie trzeba nikogo przekonywać przynajmniej od czasów Nagiego instynktu. Nie bez powodu scena z Sharon Stone przeszła do historii kina. Chyba żaden mężczyzna nie oprze się urokowi kobiety eksponującej swój sex appeal w taki sposób.

Przypadkowy dotyk. W uwodzeniu na pewno istotne jest pogłębienie kontaktu o dotyk. Nie chodzi o to, żeby od razu brać mężczyznę za rękę czy go obejmować. Bardzo skuteczne okazują się gesty takie jak dyskretne muśnięcia dłoni czy kolan chłopaka. Delikatny dotyk zawsze komunikuje drugiej osobie, że dążymy do bliskości i można nam zaufać. Ponadto daje poczucie wsparcia i jest odbierany pozytywnie. Ważne jednak, by nie przekroczyć granicy taktu i umieć w porę zauważyć objawy dystansowania się mężczyzny do takich gestów.

Jakimi gestami Wy najczęściej uwodzicie? Dajcie nam znać!

OCENA
3.36
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =