Jak można zapobiec zdradzie?

Miłość    
ocena

W obliczu danych statystycznych na temat zdrady, które jasno wskazują, że ponad połowa osób w stałych związkach dopuszcza się niewierności, zaczynamy zadawać sobie pytanie, czy można zapobiec zdradzie? Co zrobić, aby doświadczenie niewierności nigdy nie stało się naszym udziałem?

Jak można zapobiec zdradzie?

photoxpress.com

Jasno wytyczone granice. Jeśli chcemy uniknąć zdrady, najistotniejszą sprawą jest wytyczenie wyraźnych granic w związku. Chodzi o jednoznaczne zakomunikowanie partnerowi, że nasza wizja związku opiera się przede wszystkim na wierności. Profesor Lech Starowicz zauważa, że jeżeli istnieje jakaś gwarancja na uniknięcie zdrady, to jest nią twarde stanowisko w tej sprawie. Polega ono na bezkompromisowym postawieniu sprawy i zasygnalizowaniu, że zdrada spowoduje koniec związku. Dzięki temu osoba, która będzie miała okazję do niewierności, dwa razy się zastanowi, zanim złamie zasady.

Punkt widzenia partnera. Strategia polegająca na kategorycznym ustaleniu zasad nie sprawdzi się jednak, jeśli partner będzie miał zupełnie odmienne przekonania. Jeżeli we wspólnych rozmowach okazuje się, że na przykład dla mężczyzny wierność nie ma dużego znaczenia, trudno się spodziewać, że nie będzie zdradzał swojej ukochanej. Ważne zatem, aby uważnie słuchać, co ma do powiedzenia druga strona oraz obserwować, w jaki sposób reaguje na przykład na zdradę w związkach znajomych. Oczywiście deklarowane poglądy nie zawsze idą w parze z zastosowaniem ich w życiu, ale jest to istotna wskazówka na temat priorytetów partnera.

Unikanie nadmiernej kontroli. Paradoksalnie nadmierna kontrola partnera wcale nie chroni przed zdradą, a nawet może przynieść odwrotne skutki. Ktoś, kto nieustannie znajduje się pod specjalnym nadzorem, w końcu się zmęczy taką sytuacją. Poza tym ciągłe sprawdzanie partnera stawia go w roli potencjalnego winowajcy i sugeruje, że ukochany nie zasługuje na zaufanie. Na zasadzie przekory zatem może chcieć potwierdzić wszystkie oskarżenia pod swoim adresem i zdradzić.

Ufam, ale sprawdzam. Czym innym jest natomiast rozsądne zaufanie, czyli okazanie zainteresowania życiem partnera. Jeżeli na przykład ukochany wyjeżdża w delegację, warto poprosić go o telefon, kiedy dotrze na miejsce, a także mieć numer do kogoś, kto z nim podróżuje. Ważne również, aby w miarę możliwości nie dawać partnerowi przyzwolenia na uczestniczenie w sytuacjach, które z zasady sprzyjają zdradzie, na przykład w samotnych wyjściach do dyskotek czy nocnych klubów albo na samotne spędzanie wakacji.

A co Wy robicie aby uniknąć zdrady w Waszych związkach? Opowiedzcie nam o swoich metodach!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =