Jak okazywać szacunek w związku?

Miłość    
ocena
Można powiedzieć, że szacunek stanowi jeden z najważniejszych fundamentów w związku. Wymagamy go nawet od obcych nam osób, więc tym bardziej pragniemy, by również nasz partner zawsze obdarzał nas szacunkiem. Chodzi tu o docenienie nas jako osoby, która ma prawo do własnych poglądów, zainteresowań i stylu życia. W jaki sposób jednak okazywać partnerowi szacunek w codziennych sytuacjach?

Jak okazywać szacunek w związku?

photoxpress.com

Rozmowa zamiast kłótni. Szacunek okazuje się przede wszystkim, pozwalając partnerowi na wyrażenie własnego zdania, nawet jeśli jest ono zupełnie sprzeczne z naszymi osobistymi poglądami. Kłótnie powstają najczęściej wtedy, gdy ludzie nie chcą się nawzajem słuchać, ale zależy im jedynie na przeforsowaniu swojej opinii. Poza tym ważne, żeby nawet w największych emocjach umieć się opanować i nie krzyczeć na partnera, ani nie obdarzać go niewybrednymi epitetami.

Prawo do własnej przestrzeni. Przejawem szacunku w związku jest także danie partnerowi prawa do posiadania własnego, odrębnego świata. Ważne, by mógł on czasami spotkać się ze znajomymi czy po prostu spędzić czas wolny w sposób, jaki lubi najbardziej. Niezwykle istotną sprawą jest w tym przypadku umiejętność dochodzenia do kompromisu. Można bowiem raz wybrać się wspólnie na rolki, a innym razem obejrzeć ulubiony film ukochanego.

Poważne traktowanie zainteresowań partnera. Szacunek obejmuje również odpowiedni stosunek do osobistych zainteresowań partnera. Pod żadnym pozorem nie wolno wyśmiewać ulubionych zajęć naszego wybranka, nawet jeśli wydają nam się one po prostu śmieszne. Musimy zatem zrozumieć piłkarską pasję kibica, kolekcjonowanie znaczków czy wędkarstwo. Szacunek dla partnera oznacza zatem szacunek dla wszystkich ważnych dla niego rzeczy.

Docenienie wkładu partnera w związek. Niezbędną oznaką szacunku w związku jest również okazywanie wdzięczności partnerowi za jego starania o związek. Wszyscy lubimy czuć się docenieni i chcemy, żeby to, co robimy, znalazło uznanie w oczach ukochanego czy ukochanej. Niezbędne są zatem małe nagrody w postaci miłych słów uznania, zaproszenia do restauracji czy drobnego upominku.

UWAGA!
Można okazać szacunek w związku na wiele różnych sposobów. Jednak najważniejszą sprawą jest to, żeby nie stanowił on miłej niespodzianki, ale był obecny w naszym codziennym życiu we dwoje. Wtedy mamy szansę na to, że nasz związek przetrwa każdą możliwą burzę.
OCENA
4.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =